Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vetevendosja

Akuzat për ish-anëtarët e UÇK, reagon Vetëvendosja: Dorëheqja e Thaçit e duhur, por e vonuar

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka reaguar pas dorëheqjes së presidentit Hashim Thaçi. Përmes një reagimi zyrtar, ata thonë se dorëheqja e...

Vetëvendosja: Vuçiç nuk vendos për shqiptarët, më 28 Nëntor ecim të bashkuar në Tiranë

Lëvizja Vetëvendosje me qendër në Tiranë ka njoftuar se me 28 nëntor do të organizojë një marshim kombëtar për bashkim mes Shqipërisë dhe Kosovës....

Krijimi i qeverisë së re, deputetja e Vetëvendosjes: Nëse është nevoja shkojmë sërish në zgjedhje

Deputetja e zgjedhur dhe nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmira Mulhaxha-Kollçaku, ka deklaruar se nëse qeveria e re nuk do të krijohet me koalicionin VV-LDK,...

Kosova rrëmben Ditmir Bushatin? Vetëvendosja e propozon për ministër të Jashtëm

Përveç publicistit Veton Surroi i cili u aludua se mund të ishte ministri i ardhshëm i Jashtëm i Kosovës, tashmë përflitet se në krye...

Qeveria e re në Kosovë, Vetëvendosja propozon Veton Surroin në Ministrinë e Jashtme

Pas fitores në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje është në negociata për krijimin e një koalicioni qeverisës me LDK-në e...

Njohja e shtetit të Kosovës, Lista ‘Srpska’ i përgjigjet kërkesës së Vetëvendosjes

Partia serbe në Kosovë, ‘Srpska’, e kryesuar nga Goran Rakiç, ka reaguar ndaj deklaratave të nënkryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimit, i cili tha...

Përfundon numërimi i votave të diasporës/ Vetëvendosja merr edhe një mandat, NISMA pretendon se ka kaluar pragun zgjedhor

Në Qendrën e Numërimit dhe Regjistrimit janë numëruar 1806 votat e fundit që kanë ardhur nga diaspora. Ka përfunduar  kështu rinumërimi i të gjithë...

Përkujtohet aktivisti i vdekur i VV-së, prezent dhe Albin KURTI (FOTO)

Sot në Prishtinë u përkujtua ish-aktivisti i Vetëvendosjes Astrit Dehari. Familjarë dhe anëtarë të Vetëvendosjes vendosën kurora me lule për të...

Aksidentohet eskorta e Albin Kurtit, Vetëvendosje: Ja çfarë ndodhi

Pak minuta më parë është raportuar se eskorta e liderit të Vetëvendosjes dhe kryeministrit të ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtit, është aksidentuar. ...

‘U ndëshkuan politikanët e korruptuar’ anëtari i Vetëvendosjes: Shqiptarët e Kosovës votuan Vetëvendosjen për ndryshim

Anëtari i Kryesisë të Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zajmi ka deklaruar se qytetarët e Kosovës folën qartë dhe ndëshkuan figurat e politikanëve të korruptuar dhe...

Lajmet e fundit