Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

Veseli

Zhvillohet seanca e 5-të në Hagë, avokati i Thaçit dhe Veselit kritika të ashpra: Po i mbani në burg, ndërkohë që Prokuroria s’është gati

Ditën e sotme po zhvillohet seanca e 5-të në Hagë për ish-krerët e UÇK-së. Pierre Richard Prosper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Politika në Kosovë kundër ministres së Albin Kurtit, kur Donika Gërvalla shprehej se do dërgonte në Hagë materiale kundër Thaçit e Veselit

Politikanë dhe zyrtarë të njohur në Kosovë, janë deklaruar dje kundër ministres së Jashtme të Qeverisë Kurti, Donika Gërvalla, për një deklaratë që ajo...

Thaçi dhe Veseli në Hagë se mbrojtën popullin e tyre, ndërsa i arratisuri  nga dënimi për krimin në Kosovë, i punësuar në Ushtrinë Serbe?

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ish-kreu i PDK, Kadri Veseli dhe 9 ish-luftëtarë të tjerë të UÇK-së akuzohen nga Gjykata Speciale e Hagës për...

Konfirmimi i aktakuzave/ Thaçi, Veseli dhe Selimi dërgohen në dhomat e Paraburgimit në Hagë (DEKLARATA E PLOTË)

Pas arretimeve të Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Jakup Krasniqit, Ghjykata Speciale ka lëshuar një komunikatë për media. Në komunikatën zyrtare...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, reagon për herë të parë Vuçiç: E dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme, të tregohemi të përmbajtur

Pas aktakuzës së paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë...

PRISHET TAKIMI I SHBA/ Bisedimet Serbi – Kosovë nuk bëhen, pas presidentit dhe kryeministri anulon vizitën në SHBA, shkak kërkesa e Hagës për Thaçin...

"Ujërat" në Kosovë janë "trazuar" sërish.  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli dhe disa...

Zgjedhjet në Kosovë, Haradinaj thumbon Veselin: Korrupsionin nuk e luftojnë dot servilët!

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,si dhe kryeministri në largim Ramush Haradinaj, ka lëshuar akuza të forta ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të...

Koalicionet parazgjedhore, Haradinaj: Veseli tha se po flas me SHBA-në si me Serbinë, nuk bëhem më kurrë me PDK-në

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin Pressing në T7, deklaroi se në koalicionin qeverisës PANA (PDK, AAK, NISMA, AKR), ai ka...

Ceremonia në FSK, Veseli: Kufijtë e Kosovës janë të shenjtë, askush nuk i prek!

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ceremonisë në certifikimin e kadetëve të rinj në ushtrinë e Kosovës, deklaroi se shtetin...

PËRTEJ TENSIONEVE/ Hashim Thaçi ka sebep: Rama, Haradinaj, Veseli, Pacolli e Limaj i shkojnë mysafirë në shtëpi

Nata e së dielës i ka bërë bashkë në një tavolinë liderët e Kosovës dhe kryeministrin Edi Rama. Presidenti i...

Lajmet e fundit