Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

Verona

Rama takohet me Giorgia Melonin në Verona, i pranishëm dhe Vuçiç

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Vorena, ku është takuar me kryeministren e Italisë Georgia Meloni. Rama ndadhet në Verona, ku ka marrë...

Stenda “Open Balkan” në panairin e verës në Verona, Rama: Prodhuesit tanë po përfshihen me elitat kampione

Kryeministri Edi Rama, së bashku me homologun e tij maqedonas Dimitar Kovaçevski dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç ndodhen në Verona të Italisë, në...

Tronditet futbolli italian/ Dhunë seksuale në grup, dënohen 5 futbollistë të Veronës

Pesë lojtarë të klubit Virtus Verona, të akuzuar për dhunë seksuale në grup ndaj një studenteje 20-vjeçare në janar 2020, u dënuan me nga...

Letra që të thyen zemrën/ Vrau veten në burg, 27 vjeçarja i shkruante Maria de Filippit: Më ndihmo, mami im qan, dua të shoh...

Montorio, Verona. Përshëndetje Maria, po ta shkruaj këtë letër për të treguar historinë time dhe për të të kërkuar ndihmë. Më quajnë Donatela Hodo,...

VIDEO/ Sukses për tenorin shqiptar, italianët nuk ndalin duartrokitjet në rrugët e Veronës

Tenori i mirënjohur shqiptar Gëzim Myshketa ka performuar “Carmen” në Arena di Verona. Ai është pritur me duartrokitje në rrugë nga qytetarët që po kalonin...

Trafikonin marijuanë e kokainë, arrestohet grupi i trafikantëve, mes tyre 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 5 persona ditën e sotme si pjesë e një bande të trafikut të lëndëve narkotike në Verona të Italisë. ...

I riu shqiptar me 100 gram kokainë, por ja si i shpëtoi policisë italiane (Emri)

Menduan se ishte hajdut, por gjatë një aksioni në banesën e tij policia italiane zbuloi edhe më tepër. Forca të shumta policie...

Mediat italiane: Berisha largohet nga Lazio, ja destinacioni

Gazeta italiane ‘Il Tempo’ shkruan se Lazio është pranë rinovimit të kontratës me portierin Federico Marchetti, çka pritet të sjellë largimin e Etrit Berishës...

Lajmet e fundit