Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Veriu i Mitrovices

Komunat në Veri të Kosovës, mediat serbe alarmohen: Ushtarë shqiptarë kanë hyrë në territorin e Mitrovicës

Mediat serbe kanë raportuar se 14 ushtarë mes tyre shumica ushtarë të KFOR-it por edhe shqiptarë, kanë shkelur territorin e Mitrovicës së Veriut. ...

Presidenti Thaçi: Marrëveshja finale me Serbinë, Presheva dhe Veriu i Mitrovicës brenda Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media tha se qëllimi i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë,...

Lajmet e fundit