Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

verifikim

Nisma e deputetit të PD: I kërkova Autoritetit të Dosjeve të më verifikojë, asnjë lidhje me ish sigurimin

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja i është drejtuar zyrtarisht Autoritetit të Dosjeve që të verifikojnë figurën e tij dhe të familjes së tij. Ai...

Edmond Spaho shkon te Autoriteti i Dosjeve, heq dorë nga verifikimet e mëparshme dhe kërkon hetim të thelluar për figurën

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja dhe deputeti demokrat Edmond Spaho, kanë shkëmbyer akuza mes tyre në seancën e sotme në Kuvend, për ligjin e...

Agjencia Policore nis verifikimet për efektiven e Elbasanit: Përdori gjuhë fyese, e kemi parë dhe me gjarpër nëpër intervista

Anisa Kostani, policja nga Elbasani që u bë e famshme për gjarprin që mbante si kafshë shtëpiake, ka fyer dje punonjësit e medias sepse,...

Dosja e Ilir Metës në ish-Sigurimin e Shtetit, socialistët kërkojnë ndryshimin e ligjit: Të verifikohen politikanët, edhe nëse kanë certifikatë

Deputetët socialistë kanë depozituar një kërkesë në Kuvend dhe kërkojnë ndryshime ligjore, pas rastit të fundit që Autoriteti i Dosjeve dërgoi në Kuvend dhe...

Përfundon verifikimi në terren, ulet numri i objekteve që prek Unaza

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka deklaruar se është ulur numri i objekteve që preken nga projekti i Unazës së Madhe. Sipas ARRSH,...

Lajmet e fundit