Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

veri

Zbuten gjakrat? Ushtria serbe tërhiqet nga afërsia e kufirit me Kosovën dhe kthehet në Rashkë

Ushtria serbe është tërhequr nga zona e Jarinjës në Rudnicë ku ishte pozicionuar prej ditësh dhe është vendosur në Rashkë. Lajmi është raportuar nga televizioni...

A do të tërhiqen forcat speciale nga veriu? Përgjigjet ministri Sveçla: Prania e policisë s’është provokim dhe as kërcënim

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla tha sot se Policia e Kosovës po qëndron në pikat kufitare me Serbinë për siguri...

Tensionet ne veri, Rama sugjeron: Forcat Speciale s’duhet të mbahen gjatë aty, të zëvendësohen me dialog, jo si me tarifën!

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentët në Prishtinë, në kuadër të vizitës së sotme në Kosovë. Gjatë bisedës Rama ka dhënë një...

Vuçiç refuzon propozimin e ambasadorëve për tensionet në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar takimi i presidentit serb Aleksandër Vuçiç me ambasadorët e të Quint-it në Beograd. Gjatë këtij takimi nuk është arritur asnjë marrëveshje, ndërsa...

KFOR-i kontroll në zonën “e nxehtë” në veri, shton patrullimet në territorin e Kosovës (FOTO)

KFOR-i është duke e monitoruar nga afër situtatën në të gjithë Kosovën duke shtuar dhe numrin e patrullimeve. Lajmi u konfirmua përmes një deklarate...

“Rikthim i frikshëm i tankeve ruse dhe i skenarëve destabilizues në rajon”

Nga Piro Ahmetaj Së pari, duke ndjekur me indinjatë shtesë, “kërcitjen e zinxirëve të tankeve dhe avionëve Ruse në kufijtë shtetërorë të Kosovës”, sjell qëllimisht...

Situata në veri të Kosovës, Kurti takohet me opozitën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me liderët e subjekteve opozitare në Kuvend, ku kanë folur për situatën e krijuar në veri...

Incident në veri të Kosovës, serbët djegin qendrën e Regjistrimit në komunën Zubin Potok (FOTO)

Një incident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në veri të Kosovës. Dyshohet se qendra e Regjistrimit të automjeteve në...

Të dy në Veri, ja ku po e kalojnë fundjavën Rama e Basha

Duket se krerët e politikës kanë zgjedhur që fundjavën ta kalojnë larg politikës dhe zhurmës së Tiranës. Kryeministi Edi Rama dhe kreu i PD Lulzim...

Mbeten pa energji elektrike shumë zona të Veriut, pëson defekt linja e tensionit të lartë

Disa zona në veri të vendit kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të disa defekteve. Për rrjedhojë kanë mbetur pa energji disa n/stacione, si...

Lajmet e fundit