Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

vere

Kamionisti kapet me 200 mijë euro të padeklaruara gjatë tentativës për të hyrë në Shqipëri (Foto-Detaje)

Një 50-vjeçar, shofer kamioni është arrestuar gjatë tentativës për të hyrë në Shqipëri përmes portit të Vlorës, pasi i është gjetur një shumë e...

Vuçiç e tepron me verën në panairin e “Open Balkan”: Edi Rama s’ka pirë fare (VIDEO)

Në Beograd u mbajt dje dhe sot panairi i prodhuesve të verërave nga vende të ndryshme të rajonit në kuadër të nismës “Open Balkan”. Në...

KESH: 55% e energjisë në verë do të sigurohet nga prodhimi në vend

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare nënvizon se gjatë kësaj vere, plani i sigurimit të energjisë që do të furnizohet në vend, do të vijë në pjesën...

4 mënyra si të përballoni vapën gjatë netëve të verës

Të gjithë e keni provuar si është të mos rehatoheni në shtrat, në ditët e nxehta të verës. Tani që jemi thuajse në mesin...

OBSH paralajmëron: Rastet e lisë së majmunit mund të rriten në muajt e verës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se mund të ketë rritje të rasteve me virusin e rrallë, të ashtuquajtur lia e majmunëve, për...

Rama e nis ditën me video nga Shëngjini, qindra pushues shijojnë detin dhe ditët e verës

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga bregdeti i Shëngjinit. Në videon e publikuar nga kryeministri jepen pamje nga bukuritë e...

Si të përballohet vera me një dietë të ekuilibruar dhe hidratante

Nga Dr. Skënder Brataj Pak kalori, pak yndyrna, shumë fruta. Përdorimi i perimeve dhe një hidratim i mjaftueshëm me ujë dhe lëngje janë strategjitë për...

“Na keni plasur shpirtin”, pronarët e bareve të lodhur nga masat anti-Covid, ekspertja e turizmit: Jeni bërë qesharakë, i thuaj pak atij zotërisë të...

“Nuk kemi ardhur për t’u mbyllur në dhomë. Të lehtësohen masat anti-covid!" Kjo është kërkesa që përfaqësuesit e sipërmarrjeve private, nën grupimin e Unionit...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet...

Ushqimet që duhet të konsumoni dhe të shmangni në verë

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin...

Lajmet e fundit