Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

venezuele

Kosova pas SHBA e njeh presidentin e ri të Venezuelës

Lideri i opozitës Juan Guaidó u vetëshpall sot president i përkohshëm i Venezuelës. Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi menjëherë se e...

Tërmet i fuqishëm 7.3 ballë godet Venezuelën, PAMJET e tmerrshme: Ndërtesat lëkunden, xhamat thuhen e njerëzit vrapojnë të shokuar

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë është regjistruar në Venezuelë. Për shkak të lëkundjeve të forta ndërtesa të shumta janë evakuuar në...

Po mbante fjalim, presidenti i shpëton mrekullisht atentatit (VIDEO)

Presidenti i Venzuleës Nicolas Madura i shpeton mrekullisht atentatit. Presidenti ishte duke mbajtur një fjalim në momentin kur disa drone me eksploziv filluan të...

Trazirat e Iranit dhe kolapsi i Venezuelës ngrenë çmimin e naftës, ja sa shkon për herë të PARË pas 4 vitesh

Sanksionet e reja amerikane që do të godasin industrinë energjetike të Iranit dhe pasojat e kolapsit ekonomik të Venezuelës, kanë ngritur frikën lidhur me...

9 orë luftë: Policia vret Rambon e Venezuelës, vodhi helikopterin dhe bombardoi Gjykatën e Lartë (Video)

Momentet e fundit të jetës së tij ai i ka filmuar në kamera. Njoftimi për vdekjen e tij vjen vetëm një ditë më...

Lajmet e fundit