Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

venezuele

Gazeta në Venezuelë akuzon Pacollin: Ka pastruar paratë në bashkëpunim me politikanë vendas, ka lidhje me krimin e organizuar

Ish-presidenti dhe biznesmeni kosovar, Behgjet Pacolli është akuzuar nga mediat në Venezuelë si përfshirë në afera korruptive me politikanë të lartë të vendit latin,...

Për herë të parë pas dy vitesh bllokadë, Venezuela eksporton naftë në Europë

Një ngarkesë prej 650,000 fuçi nafte nga Venezuela është gati të lundrojë drejt Italisë, duke dërguar kështu eksportin e parë të naftës së papërpunuar...

SHBA do lejojë Venezuelën të dërgojnë naftë në Evropë, pritet ulje e çmimit të karburanteve në BE

Si pjesë e luftës ekonomike të Perëndimit me Rusinë, Shtetet e Bashkuara njoftuan se do të lejojnë dy kompani evropiane të naftës (ENI dhe...

Kriza humanitare në Venezuelë, 4 milionë njerëz braktisin vendin

Agjensia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR), ka njoftuar se më shumë se katër milionë banorë të Venezuelës kanë braktisur vendin e tyre...

Trump: Rusia ka tërhequr të gjithë trupat nga Venezuela, pas kërkesës tonë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se Rusia ka vendosur të tërheqë të gjitha trupat ushtarake nga Venezuela, pas kërkesës së SHBA. ...

Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

Një organizatë për mbrojtjen e të drejtave të të burgosurve, ka raportuar se në Venezuelë janë vrarë 23 të burgosur, ndaj të cilëve ishte...

SHBA mund të ndërhyjë ushtarakisht në Venezuelë (Bisedat sekrete dhe interesi i Trump)

Një ndërhyrje ushtarake e SHBA-ve në Venezuelë nuk është krejtësisht e paimagjinueshme sipas retorikës së Trump. Kështu shkruan në opinionin e...

Grushti i shtetit në Venezuelë, Guaido deklaron se ka nisur ‘fazën finale’ kundër Maduros

Lideri opozitar i Venezuelës, Juan Guaido ka thënë se ka nisur “fazën finale” të planit të tij për ta larguar nga zyra presidentin e...

Pamje shokuese nga Venezuela: Makina e ushtrisë shtyp protestuesit në mes të rrugës (Video)

Vijon prej disa orësh grushti i shtetit në Venezuelë me mijëra qytetarë dhe ushtarë që kanë dalë në mbështetje të presidentit të vetëshpallur Juan...

Lajmet e fundit