Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

venezuela

EMRAT/ Arrestohen dy amerikanë në Venezuelë, presidenti Maduro akuzon SHBA-në për komplot: Donin të më bënin grusht shteti

Forcat policore në Venezuelë kanë arrestuar dy amerikanë, pas një aksioni që dyshohet se kishte për qëllim rrëzimin e presidentit të vendit Nikolas Maduro....

Koronavirusi fut Sistemin Shëndetësor të Venezuelës në kolaps

Sistemi Shëndetësor në Venezuelë duket se është futur në një kolaps total, pas shpërthimit të koronavirusit, raportojnë mediat e huaja. 70...

Mijëra emigrantë nga Venezuela presin të kalojnë kufirin në Peru

Mijëra banorë të Venezuelës janë në pritje për të kaluar kufirin me Perunë në përpjekje për të mposhtur Ligjin e ri të migracionit. ...

Lavrov:Trump është keqinformuar për tërheqjen e trupave ruse nga Venezuela

Rusia ka mohuar se ka informuar Presidentin amerikan Donald Trump për tërheqje të personelit ushtarak nga Venezuela, duke përgënjeshtruar një koment të bërë nga...

Arrestohet zëvendësi i Guaido në Venezuelë, njësitë komando të Maduros i tërheqin makinën me vinç (VIDEO)

Edgar Zambrano, zëvendës presidenti i Parlamentit dhe bashkëpuntori i ngushtë i presidentit të vetëshpallur të Venezuelës Juan Guaido, është arrestuar nga Sebin, shërbimet sekrete...

Prag lufte në Venezuelë, qielli pushtohet nga avionë ushtarakë

Konflikti në Venezuelë po vazhdon të intensifikohet, duke sjellë një konfrontim të mundshëm të forcave qeveritare të Maduros dhe forcave që mbështesin liderin e...

Situata në Venezuelë, Guaido sërish thirrje qytetarëve sot: Zotohet për goditje paralizuese

Lideri i opozitës venezueliane Juan Guaido ka bërë sot sërish thirrje për përshkallëzim të sulmeve me qëllim për të detyruar Presidentin Nicolás Maduro të...

Situata në Venezuelë, dorëhiqet kreu i policisë sekrete, thyhet rrethi i ngushtë i Maduros

Manuel Ricardo Cristopher Figuera i cili ka qenë në krye të policisë sekrete të Venezuelës, është larguar nga rrethi ngushtë i presidentit Nicolas Maduro....

Konflikti në Venezuelë, ministri i Jashtëm rus telefonon Sekretarin amerikan të Shtetit

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, pati mbasditen e sotme një bisedë telefonike me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Sipas...

Venezuela i ndërpret sinjalin CNN, 52 të plagosur në Karakas (Video)

Të paktën 52 persona janë plagosur nga përleshjet mes protestuesve kundër regjimit të presidentit Nicolás Maduro, në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas. 16 prej tyre...

Lajmet e fundit