Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
55 %
2.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

venecia

Shpërndanin KOKAINË në qendrën historike të VENECIAS, arrestohen 13 SHQIPTARË (DETAJE nga OPERACIONI I MADH me 100 policë)

Një grup kriminal i përbërë nga shqiptarë është shkatërruar pas një operacioni të madh policor në qendrën historike të Venecias. Autoritetet italiane bëjnë me dije...

‘Ankthi merr fund’, pas nëntë javësh izolim, italianët vërshojnë rrugëve të qytetit (FOTO)

Italianët filluan që dje të dalin nga shtëpitë e tyre, duke thyer disi rregullat e vendosura nga qeveria, ndërsa sot ata kanë vërshuar masivisht...

Pas kërkesës së Kuvendit, Komisioni i Venecias vjen në Tiranë në fillim të shkurtit

Në fillim të muajit shkurt vjen në Tiranë “Komisioni i Venecias”.  Mësohet se Komisioni i Venecias do të vijë pas një...

Kërkesa e maxhorancës në Venecia, reagon Meta: Edhe unë do çoj disa pyetje, tentativë për të mbrojtur Dvoranin

Presidenti Ilir Meta thotë se kërkesa që maxhoranca i ka dërguar Komisionit të Venecias, një listë me 5 pyejte lidhur me emërimet në Gjykatën...

ASHPËRSON TONET ILIR META: Ka palaço ndërkombëtarë, larg duart nga Gjykata Kushtetuese, hipokrizi dërgimi i çështjes në Venecia, duhet REFERENDUM (Kërkesa e SHBA për...

Presidenti Meta dha qëndrimin e tij pas shkarkimit nga KPA-ja të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi. Kreu i shtetit përsëriti...

Përmbytjet në Venecia, mbyllet sheshi i famshëm i Shën Markut

Përmbytjet e mëdha në Venecia kanë bërë që të mbyllet sheshi i famshëm i Shën Markut. Ditën e sotme u bë...

Përmbytje masive në Venecia, shkatërrohet zona historike e qytetit (VIDEO)

Shteti italian ka shpallur gjendjen e emergjencës në Venecia, pasi niveli i ujit në qytet ka arritur në 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën historike...

Qyteti i shumëdashur nga turistët goditet nga KATASTROFA natyrore, humbasin jetën 2 persona (FOTO)

Venecia thuajse është mbuluar totalisht nga uji teksa qyteti i shumëdashur për turistët është goditur nga një baticë, e cila ka bërë që niveli...

Korrupsion dhe shfrytëzim punëtorësh në Venecia, nën hetim edhe 9 shqiptarë, mes tyre 5 femra (SKANDALI në FINCANTIERI)

Shqiptarët janë mësuar me korrupsionin dhe e ‘aplikuan’ edhe në Itali, por aty nuk u ka ecur. Pas hetimeve disa...

META në anën e Komisionit të VENECIAS: Kushtetuta e 1998 u bë me miratimin e tyre, në 2008 nuk u pyetën as ata, as...

I pyetur për ardhjen e delegacionit të Komisionit të Venecias dhe rekomandimet e tij për Reformën në Drejtësi, Meta vlerësoi në mënyrë të veçantë...

Lajmet e fundit