Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

vendimi

Hyn në fuqi KONFISKIMI i kullave, pronarët do i shesin shtetit “vullnetarisht” katet pa leje për 1 EURO! Ekspertët do paguhen deri në 3...

Vendimi i qeverisë shqiptare për konfiskimin e kullave me kate pa leje ka hyrë në fuqi më datë 5 janar dhe është botuar në...

Këshilli i Ministrave miraton VENDIMIN: Hiqen vizat për qytetarët shqiptarë dhe kinezë

Këshilli i Ministrave ka marrë dje një vendim për heqjen reciproke të vizave me Republikën Popullore të Kinës. Vendimi është publikuar dje, pas mbledhjes...

SHBA reagon për dënimin e Salih Mustafës: Vendimi me burg nuk është kundër UÇK-së apo Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar për vendimin e Gjykatës Speciale ndaj ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, i cili është...

Ky shtet merr vendimin drastik: Seksi para martese do të dënohet me burgim!

Parlamenti i Indonezisë pritet të miratojë një ligj të ri penal këtë muaj, i cili do të dënojë marrëdhëniet seksuale jashtë martesës me burgim,...

A e dobësoi largimi i Grida Dumës opozitën? Përgjigjet Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, është pyetur në lidhje me vendimin për dorëzimin e mandatit të deputetes...

“Lufta” për vulën e PD, shtyhet vendimi i Apelit për ankimimin e Partisë Demokratike për statutin e 18 dhjetorit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka shtyrë vendimin për ankimimin e bërë nga grupi i Enkelejd Alibeajt, pasi në seancë nuk është paraqitur përfaqësuesi...

Protesta kombëtare më 12 nëntor, Sali Berisha thërret në shesh shqiptarët pas vendimit të Gjykatës së Apelit për vulën e PD

Ish-kryeministri dhe kryetari aktual i PD, Sali Berisha ka njoftuar sot protestën e parë kombëtare që kjo forcë politike do të mbajë. Edhe pse...

Komiteti i Helsinkit deklaratë për mbylljen e “Mehmet Akif”: Qeveria të rishikojë vendimin, është i ashpër dhe jo i rregullt

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka nxjerr një deklaratë për mbylljen e Kolegjit Turk “Mehmet Akif Ersoy”, duke vlerësuar se procedurat e autoriteteve nuk përmbushin...

Cili ishte vendimi i Gjykatës së Lartë në SHBA për abortin, që u rrëzua nga vetë ajo pas 50 vjetësh?

Aborti u bë i ligjshëm në të gjithë SHBA-në pas një vendimi ligjor historik në 1973, i referuar shpesh si rasti Roe kundër Wade....

Gjykata Kushtetuese zbardh vendimin 82 FAQE për gjyqin e Presidentit, rrethanat e çështjes dhe pretendimet e palëve në seancë

Gjykata Kushtetuese zbardh vendimin për mos-shkarkimin nga detyra të Ilir Metës si President i Republikës. Më datë 16 shkurt 2022, Gjykata vendosi të rrëzojë...

Lajmet e fundit