Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

vendimet

Vendimet e qeverisë para zgjedhjeve, KRIIK: Administrata të mos lejojë të përdoret për vota

Koalicioni për Reforma, Integrim dhe Institucione të Konsoliduara (KRIIK) ka publikuar sot qëndrimin publik “Mos shpërdorimi i burimeve shtetërore si dhe sjellja korrekte dhe...

Nga sot hyjnë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave, rritet paga minimale dhe përgjysmohen taksat, ja kush përfiton

Ditën e sotme kanë hyrë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve për përballimin e krizës së rritjes...

Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë: Drejtues në rrethe, magjistratë që u mbaron mandati dhe emërime të reja

KLP ka mbajtur sot mbeldhjen e radhës, ku janë marrë disa vendime të rëndësishme, të cilat lidhen me caktim të përkohshëm të prokurorëve në...

VENDIMET e para të Qeverisë: 12 milionë lekë shpenzime spitali prokurores së Pukës, kampionet e Kosovës punësohen në Ministri, hapet dogana e Shishtavecit

Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bien në...

Nga kujdesi për fëmijët jetimë, tek krijimi i agjencisë së medias, 4 vendimet e para të Qeverisë “Rama 3”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar 4 vendimet e para të Qeverisë së re, pas dekretimit nga presidenti Ilir Meta. Vetë kryeministri ka publikuar dhe nismat...

Masat kundër koronavirusit/ Zbardhet Akti Normativ i qeverisë, të gjitha gjobat për qytetarët dhe institucionet që shkelin rregullat (LISTA)

Zbardhet akti normativ i miratuar nga qeveria me rregulla të vendosura për parandalimin dhe luftimin e përhapjes së COVID-19, të cilat do të jenë...

Këshilli i Ministrave përcakton notën mesatare për vitin akademik 2019-2020

Qeveria shqiptare ka ndërmarrë sot 22 vendime të miratuara në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Në vendimin e saj të tetë...

Konferenca e Kryetarëve, zbardhen vendimet e rëndësishme që u morën pas largimit të opozitës

Në drejtimin e Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, u mblodh Konfernca e Kryetarëve për të shqyrtuar Projektprogramin dhe Projektkalendarin e fillimit të...

Rreziku nga vendimet, garda merr në mbrojtje 27 anëtarët e Vettingut

Garda e Republikës merr në mbrojtje anëtarët e tre organeve të Vetingut, të cilët do të vendosin për fatin e mbi 750 gjyqtarëve dhe...

Lajmet e fundit