Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
51 %
5.1kmh
90 %
Mër
15 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
16 °
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vendime

U komandua në krye të Shkodrës, Lamallari merr vendimin e parë kundër Covid: Ja masat për tregjet

Zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari, tashmë i deleguar si prefekt në Shkodër e cila është ndër zonat më problematike sa i përket Covid-19,...

KLP merr VENDIMET, caktohen prokurorët e përkohshëm (Kush është drejtuesi i Apelit te Krimet e Rënda)

Në mbledhjen e sotme të Këshilli të Lartë të Prokurorisë është caktuar drejtuesi i Përkohshëm i Prokurorisë së Apelit të Krimeve të Rënda. ...

Dhuna në protestën e 16 marsit, Gjykata jep VENDIMET për 14 protestuesit

Jepen masat e sigurisë për 14 të arrestuarit për dhunën e ushtruar në protestën e 16 marsit. Gjykata ka vendosur masën...

Sot mblidhet Kuvendi, Balla: Do të miratohen VENDIME të rëndësishme

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur pas vendimit për mbledhjen e sotme të seancës plenare. Balla nuk...

Ndryshime në ligjin për Koncesionet dhe PPP, zbardhen tre VENDIMET e reja

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj ka publikuar tre vendimet e marra sot gjatë komisionit Parlamentar për Ekonominë dhe Financat për ndryshimet në ligjin për...

Përfundon mbledhja e Asamblesë së Pedagogëve, dalin me 6 VENDIME  

Pas një mbledhjeje që nisi në orët e paradites, Asambleja e pedagogëve ka dalë pas mesdite me një vendim me 6 pika. ...

Targat e makinave, DPSHTRR merr dy VENDIME lehtësuese për shoferët

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka marrë dy vendime lehtësimi për targat e makinave. DPSHTRR ka vendosur që...

Rama nxjerr VIDEON, publikon dy nga VENDIMET e djeshme të Këshillit të Ministrave

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me videon e cila shpjegon dy vendimet e djeshme të Këshillit të Ministrave. ...

Dialogu në Gjeneva, Rama ka dy fjalë: U morën disa vendime konkrete

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në dialogun strategjik të organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjeneva. Rama bëri me dije...

Qeveria miraton vendimet për Qendrat Kulturore dhe Qendrën e Botimeve për Diasporën

Këshilli i Ministrave miratoi të enjten, dy vendime të rëndësishme të propozuara nga Ministri i Shtetit për Diasporën; atë ‘Për krijimin, organizimin dhe funksionimin...

Lajmet e fundit