Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

vendim

Ish-presidenti Donald Trump merr vendimin e papritur

Donald Trump isht një nga presidentët më kontravers dhe më të komentuar që ka patur Amerika ndër vite. Ai gjithmonë ka shprehur happur pakënqësinë...

Greqia merr VENDIMIN për të punësuarit privat: Certifikatë shëndetësore, test PCR ose gjobë deri në 2 mijë euro

Qeveria greke ka vendosur që të bëjë me detyrim certifikatën shëndetësore për punonjësit e sektorit privat në vend. Sipas këtij vendimi kushdo që është i...

Mjeku Petrit Bara dhe i dënuari përjetë Eduard Kola, Gjykata e Strasburgut vendos për dy ankuesit nga Shqipëria: Ja sa para duhet të paguajë...

Gjykata e Strasburgut ka vendosur për rastine dy shqiptarëve që kanë shkuar pranë këtij institucioni për tu ankuar për procedurat gjyqësore në Shqipëri. Kjo...

Talebanët marrin vendimin e prerë: Ndalohet muzika, nuk lejohet me islam, gratë do të…

Talebanët kanë bërë publik vendimin e parë të tyre i cili ka për të trazuar ujërat. Mediat e huaja bëjnë me dije se ata...

Kërkoi zbutjen e masës së sigurisë, Gjykata Speciale: Ardian Çapja mbetet në burg

Gjykata Speciale GJKKO ka refuzuar kërkesën e Ardian Çapjas, i cili ka kërkuar t’i ndryshohet masa e sigurisë. Përmes avokatit të tij, Ardian Çapja ka...

‘Fshehu shkarkimin e tij më 1997-ën’, anëtari i KPA Luan Daci del sot para SPAK, ja kur merret vendimi

Gjyqtari i KPA Luan Daci, do të paraqitet sot pranë Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krímit të Organizuar (SPAK) në orën 13:30 ku...

U vetëdorëzua në polici pas 2 vitesh arrati, Gjykata lë në burg ish-drejtorin e policisë së Vlorës

Ditën e sotme Gjykata e Posaçme ka vendosur të lërë në burg ish-drejtorin e policisë së Vlorës Jaeld Çela. Bëhet me...

U vulos! Javës që vjen, Instagram fshin opsionin tuaj të preferuar

Themeluesi i Instagram-it ka marrë një vendim që do i trishtojë të gjithë. Fotot e postuara në Instagram nuk kanë ‘kuptim’ pa...

A do ta shohim Kosovën në Eurovision? Merret VENDIMI

Ka përfunduar votimi për anëtarësimin e Kosovës në Eurovizon në Asamblenë e përgjithshme të Bashkimit Evropian të Radio-Televizioneve), i mbajtur në Oslo. ...

KiE tërheq vëzhguesit pak ditë para zgjedhjeve, vjen reagimi i parë nga PS: Dërdëllitje…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla, ka reaguar pas lajmit se Këshilli i Evropës ka tërhequr vëzhguesit pak ditë para zgjedhjeve të...

Lajmet e fundit