Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

vend vakant

Gjykata e Lartë mblidhet më 16 janar, për një vend vakant në Kushtetuese

Gjykata e Lartë do të mblidhet të hënën e 16 janarit, për të zgjedhur anëtarin e Gjykatës Kushtetuese. Zëvendëskryetari Sokol Sadushi ka thirrur mbledhjen...

Altin Binajt i mbaroi mandati, Gjykata Kushtetuese hap procedurën e aplikimit për vendin vakant

Gjkyakta Kushtetuese ka nnjoftuar se ka hapur procedurën aplikimit për plotësimin e vendit vakant në këtë institucion. Gjyqtari do të ketë një mandat të plotë...

Shkarkimi i anëtares së KLP-së, Arta Marku hap garën për zëvendësimin e Antoneta Sevdarit

Pas shkarkimit nga detyra të prokurores Antoneta Sevdari,  prokuroria e Përgjithshme ka shpallur vakancën për postin e anëtarët të Këshillit të Lartë të Prokurorisë....

Tahiri lë mandatin, KQZ shpall vakancën, ja kush e zëvendëson

Kuvendi dorëzoi sot kërkesën për të shpallur vakant mandatin e deputetit nga i cili hoqi dorë Saimir Tahiri. Kërkesa u dorëzua...

Shpallet një vend bosh për anëtar në AIDSSH, ja KRITERET

Parlament.al bën me dije që “Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut”, shpall një vend vakant për anëtar të Autoritetit...

Kërkohet Kryeprokuror me këto kritere: Kuvendi shpall zyrtarisht vendin vakant

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur zyrtarisht vakant postin e Prokurorit të Përgjithshëm, pas përfundimit të mandatit të kryeprokurorit Adriatik Llalla. Megjithëse...

Lajmet e fundit