Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

veliaj

Transformohet blloku i banimit në Njësinë 7, Veliaj: Platforma jonë është PUNA. Tirana s’ka nevojë për programe mashtrimi si ai që kishim në mandatin 2011-2015

Trotuaret e reja, kanalizimet, ndriçimi dhe sinjalistika i kanë ndryshuar faqen bllokut të pallateve, që njihen si “ish-Nyja e Betonit” në Njësinë 7. Investimi...

‘Çunat janë zdromsa’, Rama ia ‘ngec në fyt’ rakinë Veliajt: Mos i hy mo këtij muhabeti se na more në qafë, tani të janë...

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Petrelë së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, për të inspektuar një shtëpi të re, të...

‘Luftë’ e hapur Meta-Veliaj, Tedi Blushi i publikon foton: Gjynah që lali fiku nuk vlen më as si gjethe fiku

Mund të konsiderohet tani si një ‘luftë’ e hapur ajo që po ndodh mes presidentit Ilir Meta dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion...

Ndërtohet një shkollë e re në Tiranë, do mbajë emrin e analistit Andrea Stefani që u nda nga jeta 4 vite më parë

Zona e Astirit në Tiranë do të ketë shumë shpejt një shkollë të re 9-vjeçare, me parashkollor, të dizajnuar nga arkitekti i njohur italian,...

Rama i ‘frikësuar’ pas infektimit të Veliajt me Covid: Ishalla s’ma ka lënë mua stafetën

Kryeministri Edi Rama i ka uruar shërim të shpejtë kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili është infektuar me Covid. Gjatë turit të...

Rindërtohet shtëpia e fundit e tërmetit të shtatorit/ ‘Ka dalë një vilë e vërtetë’, Veliaj: Këtë javë gati 3000 pagesat e dyta cash për të dëmtuarit...

Shtëpia e fundit e rrënuar nga tërmeti i 21 shtatorit është rindërtuar më e fortë dhe më e bukur për familjen Muça në Njësinë...

Shkon t’i rindërtojë shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti, Veliaj batuta me kreun e PD-së në Farkë: Ju na shani, ne motivohemi! Rama: Ky do...

Në Farkë ka nisur puna për rindërtimin e banesave individuale pas tërmetit të 26 nëntorit. Gjatë inspektimit të punimeve, kryeministri Edi Rama bashkë me...

Prezantimi i KombinArt, Veliaj: Projekti më ambicioz i 100 viteve të Tiranës kryeqytet, me banesa shumë herë më dinjitoze

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se lagja e re e Kombinatit, e cila do të ndërtohet për të strehuar familjet e...

Veliaj i dorëzon ‘Kullën e Sahatit’ mjekut me origjinë shqiptare: Doktor me zemër të madhe, ka ndihmuar pafundësisht shqiptarët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim humanistin arvanitas Dr. Panajot Koliomihali. Në këtë 100-vjetor të Tiranës,...

Fiter Bajrami, kryebashkiaku Veliaj shpërndan ushqime për familjet në Farkë

Me rastin e Fiter Bajramit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpërndau ndihma në ushqime për familjet besimtare në Farkë. ...

Lajmet e fundit