Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

veliaj

79-vjetori i Konferencës së Pezës, Veliaj jep mesazhin: “Kjo ditë përkon me votimin e qeverisë së re, si një besëlidhje e re për t’i...

Sot Tirana përkujtoi 79 vjetorin e Konferencës së Pezës, një nga ngjarjet më të rëndësishme për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve nazi-fashistë gjatë Luftës...

Rikonstruktohen rrugët “Sabaudin Gabrani” dhe “Leka i Madh” një Njësitë 5 dhe 6, Veliaj: Tani kemi jo vetëm shkollë të re, por edhe super...

Krahas shkollës së re “Murat Toptani”, banorët e Njësive 5 dhe 6 në kryeqytet kanë edhe një infrastrukturë rrugore dinjitoze. Bashkia e Tiranës ka...

Veliaj: Premtim i mbajtur në kohë rekord; infrastruktura e re po rrit vlerën e pronës

Banorët e Mëlçizës, të cilët deri dje rrezikonin jetën duke kaluar në një urë të dëmtuar këmbësorësh me dërrasa, nga dita e sotme do...

Veliaj vizitë në SHBA, takon ish-ambasadorin Withers: Ka miq, ka familje, ka edhe miq që të bëhen si familje

Në vizitën e tij në SHBA, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj është takuar dhe me një mik të shqiptarëve dhe të tij personal, ish-...

Veliaj publikon foton: Hera e parë e Kajan në Butrint, e paharrueshme!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, bashkëshortja e tij Ajola Xoxa dhe djali i tyre Kajan të shtunën e kaluan në Butrint. Veliaj ndau me ndjekësit...

Veliaj del me gjithë socialistët e njësisë 10: Falemnderit Fatmir Xhafaj, t’I përqafojmë opozitarët, janë vëllezërit tanë (Mesazhi I parë)

Erion Veliaj, kreu I Bashkisë së Tiranës doli I pari nga selia rozë në orën 09.15 minuta sot me gjithë grupin e njësisë 10...

Publikoi librin ‘Misioni im’, Veliaj ironizon Bashën: Në vend t’i bëjë thirrje qytetarëve të marrin kartat e ID, u kërkon të blejnë programin 10...

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, thumbon kreun e PD Lulzim Basha, duke e etiketuar si të vetmin kryetar partie që në fushatë zgjedhore u...

Kryemadhi tha se shkolla ‘Sami Frashëri’ do të ndërtohet në Paskuqan, i përgjigjet Veliaj: Shkolla do ndërtohet aty ku ka qenë, 2 herë më...

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha në emisionin “Opinion” se sipas informacioneve që ajo posedonte, oborri i shkollës “Sami Frashëri” do t’ju kthehej pronarëve...

Erërat e forta thyejnë pemët në Tiranë, Veliaj thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi nëse s’keni punë

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta mbrëmjen e djeshme kanë përfshirë gjithë vendin duke shkaktuar probleme me përmbytjen e rrugëve dhe...

Transformohet blloku i banimit në Njësinë 7, Veliaj: Platforma jonë është PUNA. Tirana s’ka nevojë për programe mashtrimi si ai që kishim në mandatin 2011-2015

Trotuaret e reja, kanalizimet, ndriçimi dhe sinjalistika i kanë ndryshuar faqen bllokut të pallateve, që njihen si “ish-Nyja e Betonit” në Njësinë 7. Investimi...

Lajmet e fundit