Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vegjetarian

Sazan Guri: Unë ha mish pule sepse ka më pak mend. Viçin e kemi kushëri të shtatë (Video)

Ambientalisti Sazan Guri, i cili prej disa kohësh është kthyer në vegjetarian, thotë se mishi duhet të konsumohet në bazë të kapacitetit të trurit...

A jemi popull vegjetarian? Interesante ku renditet Shqipëria (HARTA)

Vegjetarianizmi ka treguar të jetë një e mirë për planetin, duke qenë se zvogëlon kërkesën për mish, ndoshta duke përmirësuar mirëqenien e njerëzve, duke...

Protestuesit sulmojnë me mish të pjekur dhe salçiçe kafenenë e vegjetarianëve

Një nga protestat më të pazakonta në botë ka ndodhur disa ditë më parë në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi aty ku një grup të...

Studimi: A është mishi i kuq i dëmshëm? Përgjigja është tronditëse

Sipas një studimi të ri me titull “A po na vret mishi i kuq”, rezultatet tregojnë se konsumi i mishit të kuq rrit rrezikun...

Lajmet e fundit