Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

vdekjet

Mbi 16 mijë vdekje shtesë në Shqipëri që nga fillimi i pandemisë, 4.7 herë më shumë se deklarimet zyrtare

Ndonëse me ritme më të ulëta se në dy vitet e mëparshme, pandemia e Covid-19 ka vijuar që të marrë jetë njerëzish edhe në...

Raporti i OBSH: 15 milionë njerëz vdiqën nga Covid, u raportuan zyrtarisht vetë 5.7 milionë! Shumë nuk shkuan fare në spitale

Pandemia e Covid ka shkaktuar vdekjen e afro 15 milionë njerëzve në mbarë botën, vlerëson Organizata Botërore e Shëndetësisë. Kjo është 13% më shumë...

Saga e vdekjeve të mistershme të oligarkëve rusë, menaxheri i Gazprom bie nga shkëmbi dhe humb jetën

Javët e fundit ka pasur shumë raste të oligarkëve apo zyrtarëve rusë që janë zhdukur në rrethana të paqarta. Andrei Krukovski, menaxher i Gazpromit...

INSTAT: Në Shqipëri në vitin 2021 vdekjet u rritën me 10.8%, u ulën lindjet

Sipas INSTAT numri i lindjeve për tremujorin e katërt 2021 është 6.939, duke shënuar një rënie me 1,0 %, krahasuar me tremujorin e katërt...

11 mijë vdekje shtesë në vend nga fillimi i pandemisë deri në shtator 2021; për 9 mujorin rritje 31.6% me para pandemisë

Që nga prilli 2020, kur vala e pandemisë filloi të jepte pasojat e para në Shqipëri deri në fund të shtatorit 2021, në vend...

Mbi 10 mijë vdekje shtesë në vend, që nga fillimi i pandemisë (rritje 48%); Në mars 2021 u dyfishuan

Më se një vit nga fillimi i pandemisë në vend, bilanci i pasojave në jetët e humbura sa vjen e po bëhet më shqetësues....

Petrit Vasili: Pas DENONCIMIT të Bashës dhe opozitës u rritën VDEKJET nga Covid-19

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka vënë në dukje rritjen e numrit të viktimave nga Covid-19 pas denoncimit nga Lulzim Basha. ...

HUMBJET e MËDHA që tronditën publikun shqiptar, kush janë PERSONALITETET që u ndanë nga jeta në 2018-ën

Ky vit që lamë pas do të mbahet mend për ngjarje të shumta, të gëzueshme dhe të hidhura. Bota e artit...

Rriten me 19% vdekjet nga sëmundjet e zemrës, ja qytetet më të prekura në Shqipëri

Personat që kanë humbur jetën nga sëmundjet e aparatit të qarkullimit të gjakut (Ishemike të zemrës dhe tensioni i lartë i gjakut) u rritën...

Lajmet e fundit