Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

vatrat e zjarrit

Riaktivizohen vatrat e zjarrit në Lunxhëri, flakët “përpijnë” 40 hektarë kullota dhe 500 rrënjë arrore

Riaktivizohen sërish sot vatrat e zjarrit të fikura ditën e djeshme në Lunxhëri. Flakët kanë përfshirë pjesën e sipërme të kodrave në këtë zonë....

Kodrat e Ardenicës në Lushnje përfshihen nga flakët, rrezikohen banesat

Një zjar masiv ka përfshirë dhjetëra hektarë me sipërfaqe pyjore kryesisht me pisha dhe vreshtari kanë kodrat e Ardenicës dhe Kolonjës në Lushnje. ...

Shpërthen vatra e fuqishme e zjarrit në malin e Derjes, plagoset efektivi i Forcave të Armatosura

Një vatër e madhe zjarri është riaktivizuar në malin e Derjes në Tiranë dhe për të vënë nën kontroll flakët në ndihmë të zjarrfikësve...

Lajmet e fundit