Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Vatra

Meta pret në takim përfaqësues të “Vatrës”: Mirënjohje për përpjekjet shekullore të vatranëve për të promovuar identitetin tonë kombëtar

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka pritur sot në takim një përfaqësi të Federatës Pan-Shqiptare "Vatra", Mondi Rakaj, Tasim Ruko...

Shqipëria në “luftë” me flakët, 34 vatra zjarri në 24 orë, nëntë prej tyre mbeten aktive

Shqipëria vijon luftën me flakët prej gati dy muajsh. Drejtori i Gatishmërisë dhe Përgjegjës ndaj Emergjencave në AKMC, Robert Hysenllari ka publikuar të dhënat...

327 forca në terren “luftë” me flakët, 23 vatra zjarri në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 23 vatra zjarri aktive. Të dhënat janë bërë të ditura nga Qendra Kombëtare Operacionale e...

110 vjetori i shoqatës Pan-Shqiptare “VATRA”, Meta nga New York: Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane dhe kombin tonë!

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në New York me rastin e 110 vjetorit të shoqatës Pan-Shqiptare “VATRA’. Meta ka shprehur mirënjohjen për përpjekjet e...

Gjekmarkaj përballet me anëtarët e VATRËS në SHBA për problemet brenda PD-së, çfarë tha për Berishën

Deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim me anëtarët e organiztaës shqiptaro-amerikane Vatra, ku i është përgjigjur disa pyetjeve të...

Federata Panshqiptare Vatra nderon me “Mirënjohje e Artë” Gentiana Sulën për zbardhjen e ngjarjeve të ish-kampit të Tepelenës

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra ka nderuar me vlerësimin “Mirënjohje e Artë” Gentiana Mara Sulën për detyrën e zbardhjes së ngjarjeve famëkeqe të ish...

Shiu ndihmon zjarrfikësit, shuhet zjarri në Thirrë, vijojnë të jenë aktive disa vatra të tjera të parrezikshme

Vatra e zjarrit e cila ishte aktive mbrëmjen e kaluar në Thirrë është shuar. Situata e zjarreve në ditën e 17 është më e stabilizuar,...

“Ndarje pa lamtumirë”, drejtuesi i gazetës “Dielli” Dalip Greca jep dorëheqjen: Janë përpjekur edhe të na përçajnë, kjo është këshilla ime për Vatrën

Pas 12 vitesh si drejtues i gazetës “Dielli”, Dalip Greca ka dhënë dorëheqjen, në një vendim që thotë se ishte i tiji, por që...

DOSSIER/ Kundërzbulimi i Hoxhës, 800 faqe matieriale kundër “Vatrës” në Amerikë: Të paguhen 2000 dollarë çdo muaj për kundërshtarët e tyre (DOKUMENTAT)

Autoriteti për hapjen e dosjeve ka deklasifikuar 800 faqe material për organizatën Vatra në Amerikë dhe pjestarët e saj. Edhe pse drejtohej nga Fan...

Delegacioni i “VATRËS” i bashkohet Lulzim Bashës në takim elektoral në Durrës: Jemi apolitikë, urojmë që Shqipëria ta fitojë betejën e 25 prillit

Delegacioni i Shoqatës “Vatra” i ëhstë bashkuar një takimi të opozitës në Durrës, ku janë takuar me kreun e PD Lulzim Basha. Nisur nga...


Lajmet e fundit