Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

vatra zjarri

Situata e zjarreve në vend: Problematike vatra e zjarrit në Majën e Rrunës, në Lezhë janë djegur mbi 230 hektarë sipërfaqe me barishte

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë detaje për situatën e zjarreve në vendin tonë, ku problematike vijon të mbetet vatra në Majën e Rrunës, ku...

Situatë dramatike në Greqi: Athina e rrethuar nga flakët, shkrumbohen fabrika, shtëpi e stacione elektrike (Zonat e rrezikuara)

Situata nga zjarret në Greqi ka marrë përmasa të frikshme. Ditën e sotme është raportuar për dhjetra vatra të reja zjarresh që po shkrumbojnë...

Ndizte vatra zjarri në Itali, arrestohet në flagrancë 25-vjeçari shqiptar

Një shtetas shqiptar dhe një italian kanë rënë në prangat e policisë pasi akuzohen për zjarrëvënie të qëllimshme në Troina të Siçilisë. Mediet italiane bëjnë...

Riaktivizohet një vatër e rrezikshme zjarri në Gjirokastër

Një vatër e rrezikshme zjarri është riaktivizuar mëngjesin e sotëm në zonën e Lunxhërisë, në Gjirokastër. Rreth 100 ushtarë, zjarrfikës dhe efektivë të policisë ndodhen...

Ministri Peleshi: Mbrotjta civile po përballet me 5 vatra zjarri, më kritiket në Karaburun dhe Kurbin

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi thotë se aktualisht në vendin tonë janë aktive pesë vatra zjarr, ndër më të rrezikshmet ato të Karaburunit në...

Riaktivizohen dy vatra të mëdha zjarri në qarkun e Korçës

Disa sipërfaqe të mëdha me pemë dhe shkurre janë përfshirë nga flakët në qarkun e Korçës. Dy vatrat e zjarrit janë...

100 vatra zjarri aktive, situatë ALARMANTE në Australi

Rreth 100 vatra zjarri që vazhdojnë të jenë aktive , kanë krijuar një situatë alarmante në Queensland të Australisë. Sipas mediave...

Pa mbaruar përmbytjet, shpërthejnë vatrat e zjarrit në Vlorë

Dy vatra të mëdha zjarri kanë shpërthyer mbrëmjen e sotme në Vlorë. Zjarri ka rënë në zonën e Kaninës dhe Radhimë, duke...

Zjarrfikësit në mjerim: Lufta me flakët me lopatë e fshesa. Pas shkrumbimit çelen tenderat

“Fiks Fare” denoncoi situatën katastrofike në të cilën ndodhet Shërbimi i Zjarrfikësve në vend. Në njërën dorë kazmën dhe në tjetrën...

Zjarr i madh në Delvinë, digjen gështenjat dhe ullishtet e vjetra

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë masivin pyjor në malin e Sopotit në Delvinë. Vatra e zjarrit ka rënë në...

Lajmet e fundit