Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

varrim

FOTO/ Selfie para trupit të pajetë të PELE, Infantino “kryqëzohet” në Brazil

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino është bërë një shënjestër sulmesh në mediat braziliane për shkak të një episodi të pakëndshëm gjatë funeralit të legjendës...

I jepet sot lamtumira e fundit Mbretëreshës, i planifikuar para 20 vitesh dhe do të zgjasë 12 orë, mbi 10 mijë oficerë në rrugë

Pas 12 ditësh zi, sot do t’i jepet lamtumira e fundit mbretëreshës Elisabeth II. Për britanikët do të jetë lamtumira e një simboli, por edhe...

Vdiq dy ditë më parë, ja data kur do të varroset mbretëresha Elizabeth

Funerali i Mbretëreshës Elizabeth II do të mbahet të hënën (19 shtator) në Ëestminster Abbey në Londër. Lajmin e ka konfiruar Buckingham Palace. Ajo do...

Kjo është shqiptarja që u vra nga bashkëshorti në Greqi, varrimi i 40-vjeçares do të bëhet në Shqipëri

Një krim makabër ndodhi ditën e djeshme në Zakynthos të Greqisë, ku bashkëshorti masakroi me thikë bashkëshorten 40-vjeçare. Mediat greke kanë publikuar emrin dhe foton...

Pëllumb Kulla me fjalën prekëse për Pirro Manin: Largimi yt u ndje këto ditë, se artistët vdesin ndryshe (E PLOTË NË BRENDËSI)

Nga Pëllumb Kulla I shtrenjti Piro!.. Jemi mbledhur këtu rreth teje, krah shoqes tënde të jetës, Pavlinës së mirë dhe fëmijëve tuaj të mrekullueshëm, për...

Disa orë para protestës së opozitës, reagon Rama: Në varrimin e idhujve të vjetër…. do t’u këputen telat e fytit së kënduari

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë pasdite një citim nga 'Idhuj pa krena' të Migjenit. 'Në varrimin e idhujve të vjetër...

Major Tanushi do të prehet në ‘Varrezat e Dëshmorëve, e ëma e ulur në karrige shpërthen në lot përkrah dy nipërve

I jepet lamtumira e fundit Major Klodian Tanushit në 'Varrezat e Dëshmorëve'. Teksa bëhen nderimet për Majorin nga kolegët e tij,...

I vranë babanë dhe xhaxhanë, ish kampioni i boksit në burg kërkon leje për të shkuar në varrim

Ish kampioni i boksit Astmer Bilali i arrestuar si pjesë e grupit “Bajri” pritet ti jepet lejë për disa orë nga prokuroria me qëllim...

Mbërrin në Berat trupi i pajetë i Anxhelinës, nëna e sheh pas 12 vitesh (FOTOT)

Ditën e sotme ka mbërritur në Berat  trupi i pajetë i 29 vjeçares Anxhelina Petro, vajza shqiptare e cila u masakrua nga i ati...

Lajmet e fundit