Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

varri

Në kërkim të varrit të babait në Amerikë

"Ndaloi diku pranë një dyqani lulesh dhe i tha pronares, një gruaje të mirë, se kishte ardhur një burrë 61 vjeçar nga Albania dhe...

Dhunimi i bustit të Mit’hat Frashërit, reagon Shehaj: Akt kriminal i ekstremistëve nostalgjikë të regjimit

Deputeti demokrat Agron Shehaj, e quan një akt kriminal dhe të padenjë dhunimin e bustit dhe varrit të Mit'hat Frashërit. Siç ka raportuar më...

Shkatërrohet busti dhe varri i Mit’hat Frashërit, te Liqeni i Tiranës

Busti dhe varri i Mit'hat Frashërit, diplomat dhe shkrimtar i madh shqiptar, janë shkatërruar gjatë natës, duke u zbardhur kjo e premte 23 dhjetor....

Buckingham publikon foto të varrit të Mbretëreshës Elisabeth në Kështjellën Windsor

Pallati Buckingham ka publikuar foton e parë të varrit të Mbretëreshës, ku ajo është varrosur së bashku me prindërit e saj, Mbretëreshën Elizabeth, Mbretin...

“Vetëm ti e di sa më ka marr malli”, Stresi shkon në varrin e Brilantit, kushëririt të Ervis Martinaj

Brilant Martinaj, 23 vjeçari i cili mbeti i vrarë më 17 korrik në një atentat mafioz në Fushë-Krujë ishte dhe një ndër miqtë më...

SKANDALOZE/ Varri i donatorit të shkollës së parë të Korçës një turp i madh, pa emër dhe në gjendje të mjerueshme (FOTO-Ngatërresa me personazhin)

Një foto e hedhur nga Marinela Faber në rrjetet sociale për një varr të vjetër në Korçë ka ngjallur shumë debat, pasi komentuesja ka...

“Ky është varri i Maks Velos”, Alfred Lela: ‘Kam gisht’ në bërjen e tij, pasi e shihja me trishtim, falenderoj…

Gazetari i njohur Alfred Lela ka postuar një foto, ku shihet varri i përfunduar, ku prehet piktori dhe arkitekteti i njohur Maks Velo. Lela shprehet...

Bëri foto provokuese para varrit 4,700 vjeçar në Egjipt, ndiqet penalisht modelja e njohur

Policia egjiptiane ka arrestuar një fotograf dhe ka ndjekur penalisht modelen për shfaqjen e mosrespektimit të kulturës së lashtë egjiptiane gjatë xhirimit. ...

Misteri Romulit: Ekspertët dyshojnë se kanë gjetur varrin e themeluesit të Romës

Një sarkofag i zbuluar në mbetjet e një tempulli të lashtë në Romë ka sjellë dyshime te ekspertët se mund të kenë gjetur varrin...

Lajmet e fundit