Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

varianti omicron

A do të qëndrojë në fuqi orari i mbylljes në 23:00? Ja si përgjigjet Skënder Brataj  

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur sërish ditën e sotme për situatën e pandemisë në vendin tonë, duke thënë se varianti Omicron...

Epidemiologu Alimehmeti: Vala e Omicron është në rënie, në pranverë pritet…

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka thënë se vala e variantit Omicron është në rënie.  Sipas ekspertëve Shqipëria dhe vendet e rajonit po pësojnë...

“Omicron” mbërrin në Bosnjë, regjistrohen 10 rastet e para të variantit të ri, rrezikon të dominojë në muajt e ardhshëm

Variant i ri i Covid-19, Omicron mbërrin në Bosnje e Hercegovinë, ku janë regjistruar dhjetë rastet e para. Zyrtarët shëndetësorë thanë se numri i...

“Kufizimi i lëvizjes natën, pa kuptim”, Epidemiologu Alimehmeti jep LAJMIN e mirë: Omicron, variant i fundit i maratonës së Covid-19, por grumbullimet ende problem

Epidemiologi Ilir Alimehmeti foli për variantin e ri të covid-19, Omicron ku në Shqipëri u konfirmuan dy rastet e para pak ditë më parë....

Pas Britanisë, ky vend regjistron viktimën e parë nga varianti “Omicron”

Gjermania ka konfirmuar viktimën e parë me variantin e ri të Covid-19, Omicron. Lajmi u bë me dije nga Instituti gjerman për Sëmundjeve Infektive,...

Varianti Omicron në Shqipëri, Tomini: Kemi patur sinjale për prezencën e virusit që në 5 Dhjetor, dy të infektuarit patën kontakte…

Ditën e sotme u konfirmuan dy raste pozitive me variantin e ri të Covid-19, “Omicron” në vendin tonë. Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik,...

“Një festë e anuluar, më mirë se një jetë e humbur”, OBSH kërkon anulimin e udhëtimeve për Krishtlindje për shkak të “Omicron”

Organizata Botërore e Shëndetësisë u ka kërkuar njerëzve që të anulojnë disa nga planet e tyre të pushimeve për të mbrojtur shëndetin publik pasi...

Fauci paralajmëron: Udhëtimet për Krishtlindje do të nxisin përhapjen e Omicron edhe tek të vaksinuarit

Eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, Anthony Fauci ka paralajmëruar se udhëtimet për Krishtlindje do të rrisin përhapjen e variantit Omicron Covid-19, edhe...

Varianti “Omicron”, lajmet e mira dhe të këqija nga OBSH, konkluzionet e deritanishme

Në tre përfundime ka dalë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në lidhje me variantin e ri të Covid-19, të quajtur “Omicron”. Michael Ryan, kreu i...

Përhapja e “Omicron”, Brataj qetëson qytetarët: Nuk ka vend për panik, ja çfarë duhet të bëjnë të prekurit në ditën e 5-të simptomave

Kreu i Ugjencës Kombëtare Skënder Brataj ka folur për variantin Omicron i cili është përhapur së fundmi edhe në disa vende të Europës, duke...

Lajmet e fundit