Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

varianti indian

Ka mbërritur në Shqipëri varianti Delta? Brataj: Edhe mund të ketë hyrë, kemi pasur shumë hyrje dalje…(E PLOTË)

Mutacioni Delta mund të ketë mbërritur edhe në Shqipëri. Këto dyshime janë ngritur edhe më shumë pasi një person që ka ardhur nga Britania...

BE paralajmëron për përhapjen e variantit Delta të COVID-19

Nënpresidenti i Komisionit Evropian paralajmëroi të hënën se nuk duhet rënë në vetëkënaqësi në lidhje me pandeminë COVID-19 pasi varianti shumë infektues Delta, i...

OBSH: Vaksinat, shumë efektive kundër variantit indian të koronavirusit

Varianti Delta i koronavirusit është kthyer në një kërcënim të ri, pasi në të gjithë botën janë shkaktuar rritje të numrit të rasteve së të...

Varianti indian i Covid “kërcënon” të pavaksinuarit, dyfish më i rrezikshëm dhe vdekjeprurës

Sipas të dhënave të fundit rezulton se variant indian, ose ndryshe Delta është më infektues dhe shkakton simptoma më të rënda tek personat të...

OBSH thirrje Europës: Mos përsërisni “gabimin” e verës së kaluar, varianti indian i Covid po përhapet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se vaksinimi i të gjithë popullatës është ende larg dhe u ka bërë thirrje vendeve që të vazhdojnë...

Varianti indian i Covid i afrohet Shqipërisë, ministri i Shëndetësisë: Kemi konfirmuar rastin e parë, të zgjaten masat kufizuese

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko FIlipiçe ka deklaruar se do të propozojë deri tek Shtabi i përgjithshëm i Krizës, që masat...

Ministri britanik: Varianti indian i Covid-19, 40% më i transmetueshëm

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock në Britani, ka thënë sot në një intervistë se varianti indian i Covid-19 është 40% më i tansmetushëm. Ai tha...

Varianti indian i Covid-19 ka ardhur në Shqipëri? Shefja e Komitetit të Ekspertëve: Nuk kemi dërguar mostra për verifikim

Mira Rakacolli, drejtuese e Komitetit Teknik të Ekpertëve thotë se Shqipëria nuk ka dërguar mostra në vendet partnere, për variantin indian të Covid-19. Pra,...

Frikë nga varianti i ri, Franca vendos karantinë të detyrueshme për Britaninë dhe disa shtete të tjera

Franca ka rikthyer karantinën e detyrueshme për udhëtarët që mbërrijnë nga Britania e Madhe. Vendimi vjen pas frikës për përhapjen e variantit të ri të...

Sekretari britanik i Shëndetësisë alarmon: Gjashtë persona të vaksinuar janë prekur nga varianti indian i Covid-19

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock në Britani ka ngritur alarmin duke thënë se persona që janë vaksinuar kundër Covid janë shtruar në spital pasi...

Lajmet e fundit