Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

varianti i ri

Pas Omicron, ZBULOHET varianti i ri i COVID në Francë, identifikohen 12 rastet e para

Një tjetër variant i ri i Covid-19 është zbuluar në Francë, bëjnë me dije shkencëtarët. Lloji mutant ka 46 mutacione që mendohet se e bëjnë...

Covid merrr fund me variantin Omicron? Mjeku Alimehmeti: Ka një sekuencë të gripit të zakonshëm, asnjë rast i rëndë në gjithë botën

Kur do të përfundojë pandemia e shkaktuar nga Covid-19?! Kjo është pyetja që prej dy vitesh mundon gjithë njerëzimin. Qëkur virusi u shfaq për...

A na mbron vaksina nga “Omicron”? Bino: Kjo kategori njerëzish është më e rrezikuar

Komiteti Teknik i Ekspertëve ditën e sotme ka folur mbi situatën epidemiologjike në vend, teksa ka njoftuar dhe masat e reja. Mjekja Silva Bino është...

Varianti i ri mund ta bëjë vaksinën 40% MË PAK efektive, shkencëtari amerikan JEP ALARMIN: O Zot, është 500% më infektues

Lajme tepër të këqija për sa i përket variantit të ri të koronavirusit të shfaqur fillimisht në vendet e Afrikës së Jugut dhe që...

“Varianti i ri është i tmerrshëm”, BE thirrje vendeve anëtare: Bllokoni udhëtimet me Afrikën e Jugut

Bashkimi Europian i ka bërë thirrje të gjitha vendeve anëtare të ndërpresin fluturimet me vendet e Afrikës së Jugut, pas shfaqjes së variantit të...

Shumë ndryshe nga Alfa dhe Delta, zbulohet variant më i ri i Covid-19 në Francë

Një variant i ri i Covid-19 është identifikuar në Francë. Mediat e huaja bëjnë me dije se varianti i ri është identifikuar në një shkollë,...

Delta sapo u konfirmua në Shqipëri, por Britania e Madhe po heton për një variant të ri

Agjencia e Shëndetit Publik në Angli njofton se ka nisur testimin laboratorik për një variant të ri të koronavirusit të quajtur B.1.621. 16 raste të...

Lajmet e fundit