Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

varianti delta

Varianti delta bën “namin” në shtetin fqinj, humbin jetën 43 persona

Varianti delta ka “pushtuar” shtetin fqinj, Greqinë, pasi janë regjistruar një numër i lartë infektimesh. Në 324 orët e fundit kanë humbur betejën me virusin...

Çfarë është mutacioni i ri i koronavirusit C.1.2 dhe a duhet të shqetësohemi?

C.1.2 është mutacioni më i ri i koronavirusit i zbuluar në Afrikën e Jugut dhe shkencëtarët thonë se është i ngjashëm me variantin Delta. Shkencëtarët...

Rritet rreziku nga varianti delta, qeveria greke: Nga 1 shtatori do të pezullohen të gjithë punonjësit shëndetësorë të pavaksinuar

Teksa një valë tjetër e Covid-19 po godet botën, Greqia ka përfunduar afatin e vaksinimit të detyrueshëm të punonjësve të shëndetësisë. Sipas mediave greke mësohet...

Varianti Delta/ Profesor Dhimitër Kraja: Kemi rreth 90 të shtruar në spitalin covid-1, 30% forma të rënda

Profesor Dhimitër Kraja ka folur në lidhje me situatën epidemiologjike nga Covid në vend. Kraja tha se në korrik pasi u evidentua dhe varianti Delta,...

Ishte e pavaksinuar, e reja në Gjirokastër rezulton me variantin DELTA, zbulohet ku u infektua

Një 23-vjeçare nga Gjirokastra është konfirmuar pozitive me variantin Delta, të koronavirusit. Mësohet se vajza e re kishte shkuar për pushime në Greqi dhe kur...

Varianti “Delta” rrit numrin e infektimeve, ky është shteti që ka nxjerrë ushtrinë në rrugë për të monitoruar qytetarët

Varianti “Delta” ka rritur numrin e të infektuarve në Australi, ndaj qeveria ka vendosur masa të tjera kufizuese për qytetarët. Autoritetet kanë vendosur që në...

Varianti “Delta” krijon panik në SHBA, Joe Biden rikthen përsëri maskat

485,015 Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të...

Apeli i epidemiologut: Të hiqen masat anti-COVID sepse oraret kufizuese nuk kanë asnjë vlerë, nuk ka vend për panik nga varianti “Delta”

Varianti “Delta” i koronavirusit erdhi edhe në Shqipëri, por epidemiologu Taulant Muka thotë se nuk ka vend për panik, pasi një pjesë e popullatës...

Varianti Delta prezent në Shqipëri, Brataj tregon simptomat: Dhimbje fyti, koke dhe rrufë, sëmundja zgjat 3-4 ditë

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj foli për variantin Delta, i cili ditën e sotme u konfirmua se është prezent në Shqipëri. Brataj tha se...

Pas konfirmimit të variantit Delta, Ministria publikon SHIFRAT E FUNDIT të Covid-19 në vend

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Fatmirësisht nuk ka asnjë humbje...

Lajmet e fundit