Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

Vaqarr

Kokaina në kontenierin e “Zico dhe Bana King”, ironia e gazetarit: Mediat kanë frikë të përmendin kompaninë e bananeve që bën reklama me majmun

Gazetari Klodian Tomori ironizon disa media në vend të cilat kanë hezituar të japin ljamin për 119 kg kokainë që u kap 4 ditë...

DETAJE TË REJA/ Sekuestrimi KOKAINËS në Vaqarr, droga hyri nga Porti i Durrësit, autoritetet e mbajtën nën vëzhgim derisa u shkarkua në magazinë

Detaje të reja kanë dalë nga sekuestrimi i rreth 100 kilogramëve kokainë mesditën e sotme në magazinën e një kompanie frutash në zonën e...

Dje u dha çelsat e shtëpive, Rama publikon videon, si u transformua Vaqarri pas tërmetit të 26 nëntorit

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka shpërndarë një foto nga pamja e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert dje në Vaqarr. Rama...

“I futëm në zona rezidenciale si të pasurit”, Rama: Po u japim shtëpi falas familjeve të prekura nga tërmeti, atyre me qira u themi…

Kryeministri Edi Rama u dorëzoi sot familjarëve të Vaqarrit çelësat e shtëpive, të cilët u prekën në tërmetin e 26 Nëntorit të vitit 2019....

Me muzikë “live”, valle dhe këngë popullore, Rama u dorëzon çelësat e shtëpive familjeve në Vaqarr që humbën banesat nga tërmeti i 26 Nëntorit

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nnga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, u ka dorëzuar banesat e reja e reja familjeve që humbën shtëpitë nga...

Rindërtimi/ Kryebashkiaku Veliaj viziton familjen Dumi në Vaqarr: Do sigurohemi që secili të hyjë në një shtëpi të re më të mirë; Vijojmë ndërtimin...

Edhe gjatë stinës së verës puna e Bashkisë Tiranë nuk ndalet. Sot kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizitoi familjen Dumi me 6...

Rindërtimi, Rama e nis ditën me pamje nga Vaqarri

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama e ka nisur me pamje nga shtëpitë e rindërtuar në Vaqarr pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të...

“Unë jam Florenc Hoxha, do kesh dëgjuar për mua”, zbardhet KALLËZIMI i shoferit që u ndalua nga militantët e PD me ushqimet e IFTARIT:...

“Do ta bej trupin vrima vrima, do të *** robt, u bëre ti të shpërndash ushqime per njësinë Administrative o ku*vë.” Kështu ka kallëzuar...

Mbështetësit e PD ndaluan makinën me ushqime për IFTAR, se menduan se ishte e PS; Reagon Edi Rama: Çmenduri e padëgjuar e paramilitarëve

Kryeministri Edi Rama e quan “çmenduri të padëgjuar” veprimin e mbështetësve dhe përfaqësuesve të PD, të cilët pasditen e djeshme ndaluan një makinë në...

Policia njoftim zyrtar për ngjarjen në Vaqarr: Përfaqësuesi i PD Florenc Hoxha i bllokoi rrugën makinës që kishte ushqime për IFTAR, mendonin se ishte...

Florenc Hoxha, përfaqësues i Partisë Demokratike procedohet penalisht nga Policia e Tiranës, pasi pasditen e djeshme i ka bllokuar rrugën një makine me ushqime...


Lajmet e fundit