Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Valdimir Putin

Berlusconi: Putinin e kanë shtyrë që të nisë luftën në Ukrainë

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka thënë se presidentin rus, Vladimir Putin e kanë “shtyrë” të nisë luftën në Ukrainë, dhe që të instalojë qeverinë...

“Lajm i keq për Rusinë”, Macron mesazh Putinit: Po bën një gabim të ri me mobilizimin e pjesshëm

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka dërguar një mesazh të qartë presidentit Vladimir Putin, duke thënë se po bën një “gabim të ri”, pas...

Scholz i bën thirrje Putinit: Tërhiqni trupat nga territori i Ukrainës!

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin, që të gjejë një zgjidhje diplomatike për konfliktin në Ukrainë, bazuar në...

Kritikues të Perëndimit, presidenti kinez dhe Putin takim “kokë më kokë” javën e ardhshme

Udhëheqësi kinez Xi Jinping dhe presidenti rus Vladimir Putin do të takohen në kuadrin e një samiti në Uzbekistan javën e ardhshme. Lajmi u...

Putin reagon për vrasjen e vajzës së aleatit të tij: Një krim mizor i shkurtoi jetën Darya Dugina-s

Presidenti rus Vladimir Putin ka reaguar për herë të parë për vrasjen e vajzës së aleatit të tij, Darya  Dugina, e cila u vra...

Kryeministrja moldave bën deklaratën e fortë: Jam shumë e shqetësuar, Putini mund të na pushtojë

Kryeministrja e Moldavisë, Natalia Gavrilita, është shprehur se vendi i saj mund të jetë në rrezik, pasi mund të pushtohet nga Rusia.  Ajo tha...

Putin mbërrin në Iran, bisedime “kokë më kokë” me presidentin Erdogan

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbëritur sot në Teheran, ku do të bisedojë me homologun irainian Ebrahim Raisi dhe presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan. Gjatë...

Putin paralajmëron: Nëse SHBA dërgon raketa me rreze të gjatë në Ukrainë, ne do të godasim objektiva të reja

Presidenti rus, Vladimir Putin, vijon me “kërcënimet” ndaj SHBA-ve. Ai paralajmëroi sot se Moska do të godiste objektiva të reja, nëse SHBA-ja do të furnizonte...

Kandaja sanksionon të dashurën e Vladimir Putin, Alina Kabaeva futet në listën e zezë

Kanadaja ka vendosur sanksione të dashurës së Vladimir Putinit, ish-gjimnastes Alina Kabaeva, si dhe zyrtarëve të institucioneve të tjera ruse për shkak të  luftës...

“Nuk ka paqe të diktuar”, kancelari Olaf Scholz i bindur: Putin nuk do ta fitojë luftën në Ukrainë

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka deklaruar se tre muaj të luftës në Ukrainë kanë treguar se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do ta fitojë...

Lajmet e fundit