Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

vaksinimet

Edi Rama jep lajmin e mirë për vaksinat Pfizer në vendin tonë dhe ka një thirrje për qytetarët

Kryeministri Edi Rama bën me dije se në aeroportin “Nënë Tereza” sapo kanë mbërritur 45.630 doza vaksine Pfizer, duke e çuar në mbi 1,8...

Ministrja Manastirliu publikon shifrat optimiste të vaksinimit gjatë 24 orëve të fundit

Sot më datë 30 korrik janë bërë gjithsej në vendin tonë 11.078 doza vaksine. Nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh” janë kryer 1.190.847 doza...

Manastirliu nxjerr shifrat: Sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19, më shumë se 816 mijë që nga fillimi i fushatës

Në të gjithë vendin tonë sot janë kryer 6564 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila bën...

Manastirliu nxjerr shifrat: Mbi 5 mijë vaksinime sot në vendin tonë, ja sa janë bërë që prej fillimit të fushatës

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar të dhënat mbi procesin e vaksinimit në të gjithë vendin tonë. Sot në Shqipëri janë kryer 5662 vaksinime,...

A mund të udhëtojnë drejt BE-së të vaksinuarit me Sputinik V dhe Sinovac? Përgjigjet Manastirliu

Ditën e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve për të lajmëruar mbi ndryshimet e masave që janë marrë për parandalimin e përhapjes së...

Lajmet e fundit