Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

vaksinim

Pas punonjësve të Aviacionit Civil, Manastirliu tregon se kush është grupi i riskuar që do të vaksinohet kundër Covid-19

Ministrja  e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu ka ndjekur nga afër sot procesin e vaksinimit të punonjësve të transportit ajror. Manastirliu  ka njoftuar se në ditët në...

Shqipëria e para në rajon për vaksinimin, Rama: Nuk ka nder më të madh për mua

Shqipëria rënditet e para në rajon sa i përket vaksinimit anti-Covid. Sipas shifrave që publikon kryeministrin Edi Rama, vendi ynë numëron 0.39 doza për 100...

Manastirliu publikon shifrat: 8065 vaksinime ditën e sotme, shkon në mbi 332 mijë numri i imunizimeve në vendin tonë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrën e vaksinimeve për ditën e sotme, ku 8065 qytetarë kanë marrë vaksinën anti-COVID.Që nga fillimi i...

Këto janë efektet anësore më të zakonshme që janë shfaqur pas marrjes së vaksinës anti-Covid

Procesi i vaksinimit vazhdon shumë amerikanë, pasi kanë marrë dozën e tyre të vaksinës janë ankuar se kanë shfaqur ethe dhe të dridhura. Sa i...

Vaksinimi masiv me ritme të shpejta në SHBA, më shumë se 70 milionë qytetarë morën dozën e dytë të vaksinës

SHBA është vendi më i prekur nga koronavirusi, ku shifrat e të infektuarve dhe viktimave janë disa herë më të larta se shtetet e...

Gjykata Evropiane dakord për vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka përkrahur Republikën Çeke në kërkesën për vaksinim të detyrueshëm të fëmijëve të nivelit parashkollor. Ky rast është...

Vaksinimi në Shqipëri ecën me ritme të shpejta, mbi 13 mijë imunizme vetëm ditën e sotme

Fushata e vaksinimit masiv në vendin tonë po ecën me ritme të shpejta.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një foto në rrjetet...

I buzëqeshur, aktori i njohur Luftar Paja vaksinohet kundër Covid, Manastirliu publikon foton

Sot ka nisur vaksinimi masiv i popullsisë kundër Covid-19. Ministja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka postuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet krah aktorit...

KE strategji për vaksinimin masiv në BE, përfiton dhe Shqipëria 

Në pritje të konfirmimit të vaksinave të para të koronavirusit që do të marrin lejen e përdorimit nga autoritetet përkatëse, Komisioni Europian ka miratuar...

15 foshnja me FRUTH, Shendeti Publik thirrje prindërve: Vaksinoni fëmijët

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë një thirrje për qytetarët që të vaksinojnë fëmijët nga fruthi. Instituti njoftoi se për periudhën...

Lajmet e fundit