Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

vaksinim i detyrueshem

Austria merr vendimin: Vaksinimi i detyrueshëm për çdo qytetar mbi 18 vjeç, gjobë deri në 3600 euro

Austria është bërë vendi i parë evropian që ka bërë me detyrim vaksinimin kundër Covid-19. Ligji i ri hyn në fuqi në Austri këtë javë...

“Vaksinim i detyrueshëm”, ministri gjerman bën propozimin: Të pavaksinuarit të paguajnë vetë koston e shërimit nga Covid

Ministri i Shëndetësisë Klaus Holetschek (CSU) ka bërë thirrje përsëri për vaksinim të detyrueshëm të të gjithë popullatës. Holetschek tha se vaksinimi të bëhet i...

Protestuan kundër vaksinimit me detyrim, shoqërohen në polici disa qytetarë, flet Altin Goxhaj: Kjo është një luftë, Lufta e 3-të Botërore

Ditën e sotme në orën 18:00 është zhvilluar protesta e radhës kundër vaksinimit të detyruar, ku qytetarë të shumtë u mblodhën ën sheshin “Skënderbej”. Por...

Bashkia e Pukës merr VENDIMIN: Administrata të vaksinohet, ose një herë në javë tampon, askush nuk futet në zyrë…

Kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonaj ditën e sotme në një deklaratë për media ka dhënë vendimin për administratën në lidhje me vaksinim. Ai është shprehur...

Nesër nis mësimi plotësues, ISHP publikon udhëzimin: Mësuesit të vaksinohen para 30 shtatorit, nxënësit mund të hyjnë e të dalin vetëm një herë (E...

Nesër më 1 shtator nis mësimi plotësues për të gjithë nxënësit. E teksa nesër hapen dyert e shkollave Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) ka...

Vaksinim i detyrueshëm dhe masa të reja anti-Covid? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Komiteti Tekinik i Ekspertëve pritet që të mblidhet ditën e sotme për të folur për situatën e pandemisë. Në mbledhjen që do të mbahet sot,...

Edi Rama e bën fakt: Studentët nuk do kthehen në auditore nëse nuk vaksinohen, kush nuk do ta bëj qëndron jashtë

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një inspektim në Rezidencën Studentore Universitare nr. 2 në Tiranë. Rama është shprehur se mund të vijë momenti që vaksinimi...

Kundër vaksinimit të detyrueshëm, francezët nxjerrin karriget dhe tavolinat në rrugë në shenjë proteste (VIDEO)

Protestuesit dolën në rrugët e Francës për të kundërshtuar vaksinimin e detyrueshëm kundër Covid-19. Por ndryshe nga herët e tjera, këtë herë ata kanë zgjedhur...

Angela Merkel i jep fund dilemave dhe zbulon a do të ketë vaksinim të detyrueshëm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë një vizite në Institutin Epidemiologjik, Robert Koch Berlin ka thënë se autoritetet po bëjnë gjithçka që është e mundur...

Vendi ynë fqinj merr VENDIMIN drastik: Vaksinimi i mjekëve i detyrueshëm, kush nuk pranon i pezullohet paga, ose do transferohet në…

Qeveria e re e Mario Draghi ka vendosur që vaksinimi i mjekëve, infermierëve, personelit ndihmës spitalor dhe farmacistëve të bëhet i detyrueshëm. Masa zbatohet...


Lajmet e fundit