Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

TAG

vaksine

U vaksinua në fshehtësi të plotë, Putin: Ju dukem gjë majmun? Në vend të vaksinës mund të ketë ujë me kripë…

Presidenti rus, Vladimir Putin ka refuzuar të zbulojë se me cilën vaksinë kundër Covid-19 është vaskinuar javën e kaluar. Putin vendosi që të vaksinohej larg...

Putin refuzon të zbulojë se cilën vaksinë mori në fshehtësi: A duhet të jemi majmunë? Nëse dikush dëshiron të falsifikojë gjëra…

Presidenti rus Vladimir Putin javën e kaluar mori në fshehtësi vaksinën kundër koronavirusit, por nuk e ka treguar se cilën dozë ka marrë.I pyetur...

Kuvendi i dha “lejen”, Shqipëria nënshkruan marrëveshjen për vaksinën kineze anti-COVID

Shqipëria ka nënshkruar marrëveshjen me një kompani turke për të marrë vaksinën anti-COVID të prodhuar në KinëKjo marrëveshje vjen pasi Kuvendi votoi me 94...

Dalin rezultatet edhe për vaksinën e AstraZeneca, sa përqind efektive është

Rezultatet e fundit për vaksinën kundër koronavirusit të zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit dhe AstraZeneca tregojnë se është rreth 70% efektive. ...

Studimi i ri: Nëse keni bërë këtë vaksinë, atëherë jeni më pak të rrezikuar nga COVID-19

Një studim i ri ka treguar se personat që kanë marrë vaksinën BCG, e cila parandalon tuberkulozin, janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi....

Nis vaksinimi anti-COVID në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin të parët dozat e ‘Sputnik V’, rezultatet e para shpresëdhënëse

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik...

Rusia nis vaksinimin masiv NESËR, qendrat e vaksinimit kundër Covid-19 hapen me 5 dhjetor

Rusia po përgatitet për nisjen e fushatës së vaksinimit masiv kundër koronavirusit që nga dita e nesërme. Kryetari i bashkisë së...

Nuk do bëni NJË, por DY vaksina anti-COVID, vullnetari tregon çfarë pësoi: Një pickim në krah, por kur shkova në shtëpi më kapën ethet...

Moderna dhe Pfizer/Biotech janë dy kompanitë udhëheqëse në garën ndërkombëtare për zhvillimin e vaksinës kundër koronavirusit. Vaksinat e dy kompanive kanë...

Propozimi i analistit amerikan: Vaksinës anti-COVID t’i vihet emri “Trump”

Analisti i njohur amerikan mendon se vaksina anti-COVID duhet të mbajë emrin e presidentit Donald Trump. Geraldo Rivera i “FOX News”...

Sondazhi: Mbi 40% e europianëve janë kundër vaksinimit anti-Covid, italianët dhe gjermanët të gatshëm të injektohen

Kohët e fundit kemi parë disa kompani farmaceutike të cilët janë shprehur se janë shumë pranë gjetjes së vaksinës ndaj Covid-19, por mbi 40%...

Lajmet e fundit