Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

vaksine

Nuk pranuan të vaksinohen, pezullohen 92 mjekë dhe infermierë në Greqi

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, autoritetet pezulluan nga puna 92 punonjës të shëndetësisë në një Spital në Ksanthi të Greqisë, pasi nuk pranuan...

SHBA i vjen në ndihmë Kosovës me mbi 500 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shtetet e Bashkuara po dërgon në Kosovë mbi gjysmë milioni doza të vaksinës kundër koronavirusit të Pfizerit, teksa vendi po përballet me rritje të...

Taulant Balla merr dozën e dytë të vaksinës anti-Covid dhe u bën thirrje studentëve: Bëni vaksinën dhe zhvilloni mësimin normalisht

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Tualant Balla sot ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19. Balla së bashku me disa studentë janë...

Largohen pushuesit, fluks i madh udhëtarësh në Rinas (Fotolajm)

Verës po i vjen fundi, tashmë emigrantë dhe turistë vendas e të huaj janë duke u larguar nga Shqipëria. Fluks të madh udhëtarësh ka patur...

Rasti i parë në Zelandën e Re, një grua ndërron jetën pasi ishte vaksinuar me Pfizer

Zelanda e Re ka shënuar viktimën e parë të shkaktuar nga vaksinimi me Pfizer. Mediat e huaja bëjnë me dije se një grua, ka humbur...

Pas dozës së tretë, Izraeli fillon fushatën e vaksinimit për fëmijët

Pasi vendosi që të aplikojë dozën e tretë të vaksinës, Izraeli ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm në luftën ndaj COVID-19, pasi ka...

Ja pse Bashkimi Europian po paguan më tepër për vaksinat anti-Covid

Bashkimi Europian ka rënë dakord të paguajë më shumë për porositë e reja të vaksinave COVID-19, pasi po kërkon përmbushjen e kushteve më të...

Pfizer dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për Bashkimin Evropian

Kompanitë Pfizer/Biontech dhe Moderna rritën çmimet e vaksinës së koronavirusit të ri (COVID-19) në marrëveshjen e fundit me Bashkimin Evropian (BE), transmeton Anadolu Agency...

Lufta kundër pandemisë, ky është shteti ku dënimin me “punë të detyruar” mund ta shlyesh duke u vaksinuar

Varianti “Delta” ka risjellë edhe njëherë tjetër frikën për një valë edhe më të ashpër infektimesh në të gjithë botën, ndaj autoritetet po bëjnë...

Varianti “Delta” rrit sërish numrin e infektimeve, ky është shteti që do të palikojë dozën e tretë të vaksiëns anti-COVID

Kryeministri izraelit Naftali Bennett ka bërë me dije se Izraeli do të fillojë aplikimin e dozës së tretë të vaksinës anti-COVID për qytetarët mbi...

Lajmet e fundit