Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

vaksine

Jo vetëm shtetet, por edhe artistët, Adel merr vendimin: Personat e pavaksinuar s’do lejohen në koncert

Jo vetëm shtetet, por edhe këngëtarja me famë botërore Adele, ka vendosur që personat që nuk janë të vaksinuar kundër Covid-19, nuk do lejohen...

BioNTech po përgatit vaksinën e re kundër variantit “Omicron”

Kompania farmaceutike BioNTech tha të hënën se ka filluar punën për një vaksinë të përshtatur për variantin e ri të koronavirusit Omicron, që po...

Shteti fqinj merr vendimin: Liri e plotë për të vaksinuarit kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë në Greqi Thanos Plevris ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë të vaksinuarit kundër Covid-19. Ai është shprehur se ata që janë...

Në Nju Jork fillon pushimi nga puna i punonjësve shëndetësorë të pavaksinuar

Mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor në Nju Jork morën të paktën një dozë të vaksinës kundër COVID-19 para hyrjes në fuqi të vaksinimit të...

FDA refuzon dozën e tretë të vaksinës Pfizer për moshat mbi 16 vjeç

Paneli këshillues i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) nuk ka pranuar që të miratojë përdorimin e një doze të tretë të vaksinës...

Prokurori i njohur ra në koma dhe ndërroi jetë, gruaja hedh akuza të rënda: Vdiq nga vaksina, s’kishte asnjë sëmundje tjetër

Gruaja e prokurorit të njohur në Greqi, George Tsironis, i cili humbi jetën vetëm pak ditë pasi bëri vaksinën anti-Covid, ka deklaruar se i...

Pfizer pritet të kërkojë miratimin e vaksinës anti-Covid tek fëmijët e moshës 6 muaj deri në 5 vjeç

Pfizer dhe BioNTech  pritet që të aplikojë për aprovimin e Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Drogave, për përdorimin e vaksinës së tyre tek fëmijët...

Pedagogia revoltohet me zyrtarët: KRIMINALE, kërcënimi me humbje të vendit të punës për mosbërjen e vaksinës (E PLOTË NË BRENDËSI)

Profesore e asociuar, doktore Mimoza Manchari del kundër vaksinimit të detyrueshëm të pedagogëve duke u kujtuar: O vaksinën, o punën. Në një sqarim të...

Mjeku ndërroi jetë dhe pse i vaksinuar me dy doza, Tritan Shehu: Të mendohet për dozën e tretë, vaksinimi të nisë nga 12-vjeç

Deputeti i Partisë Demokratike, mjeku Tritan Shehu thotë se nuk e ka të qartë në çfarë rrethanash ndërroi jetë nga Covid-19 fizioterapisti i kombëtares...

“Mos i fusni hundët në profesionin tonë”, Brataj shpërthen ndaj atyre që akuzojnë mjekët: Injoranca galopante nuk njeh më kufij! Gjithë familja ime është...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skendër Brataj ka reaguar ashpër ndaj të gjithë atyre që po “fusin hundët” në punën e mjekëve dhe ndaj teorive...

Lajmet e fundit