Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

TAG

vaksine

‘Vaksina kundër COVID-19 në dispozicion nga 2021’, Instituti gjerman: Nuk do të ketë sasi të mjaftueshme për të gjithë popullsinë

Instituti gjerman i Epidemiologjisë ka deklaruar që në fillim të vitit 2021 pritet që të jenë në dispozicion disa vaksina kundër koronavirusit. ...

OBSH: Ja kur do të mbërrijnë vaksinat e para të Covid në Kosovë

OBSH ka deklaruar se vaksinat e para do të mbërrijnë në Kosovë në qershor të vitit të ardhshëm duke shtuar se kështu do të...

Ish-deputeti thirrje qeverisë: Vaksina t’u bëhet qytetarëve falas! E ke për DETYRË t’u mbulosh shpenzimet

Ish-deputeti i  LSI-së, Vangjel Tavo, i ka bërë thirrje qeverisë që të bëjë falas vaksinën për Covid-19 te qytetarët. Në një...

Kina në ndjekje të Rusisë, miraton vaksinën kundër COVID-19

Kina ka miratuar vaksinën e parë të tyre kundër koronavirusit. Vaksina do të quhet Ad5-nCoV, e zhvilluar nga ”CanSino Biologics” në...

Mjeku shqiptar në Itali e konfirmon: Ja me sa gusht do provohet për herë të parë vaksina anti- COVID, nëse ajo do ketë efekte anësore...

Mjeku shqiptar në Itali,  Albert Troci e ka konfirmuar se më 24 gusht Italia do të aplikojë për herë vaksinën anti- COVID te 3...

Ndërprerja e prodhimit të vaksinave për shkak të Covid-19, në rrezik miliona fëmijë

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) dhe UNICEF gjatë një konference për shtyp thanë se jeta e dhjetëra mijëra fëmijëve është në rrezik pasi janë...

E konfirmon kompania amerikane: Vaksina kundër koronavirusit po funksionon

Kompania farmaceutike amerikane “Moderna” në Cambridge Massachusetts ka njoftuar se ka krijuar një vaksinë e cila prodhon antitrupa për COVID-19, raporton Kurier. ...

Britania shënon 427 viktima nga Covid-19/ Ekspertët: Pandemia do zgjasë mbi 1 vit, vaksina në 2036…

Mbretëria e Bashkuar njoftoi sot 427 viktima të tjera si pasojë e koronavirusit, duke e çuar numrin zyrtar të vdekjeve në 27.180. ...

Dy kompanitë e mëdha bëhen bashkë, nisin testimin e vaksinës kundër COVID-19 te njerëzit

Kompania gjermane BioNTech dhe gjigandi farmaceutik amerikan Pfinzer kanë filluar testimin e vaksinës kundër koronavirusit te njerëzit. BioNTech raportoi se deri...

Universiteti i Pittsburgh jep lajmin e mirë, vaksina kundër COVID-19 kalon me sukses testin e parë

Vaksina eksperimentale kundër koronavirusit ka kaluar me sukses testimin e parë tek kafshët, raportojnë mediat e huaja. Testimi u krye nga...

Lajmet e fundit