Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

vaksine kunder covid 19

“Kemi kryer më shumë se 770 mijë vaksinime”, Rama jep lajmin: Nesër mbërrijnë mijëra doza Pfizer

Kryeministri Edi Rama bën me dije se nesër pritet që të mbërrijnë në Shqipëri 11.700 doza të vaksinës Pfizer. Me anë të një postimi në...

“Mungojnë të dhëna”, BE shtyn miratimin e “Sputnik V” për në vjeshtë

Në politikën gjermane llogaritet vetëm në vjeshtë me një vendim të BE për vaksinën ruse kundër Coronës, “Sputnik V“. Mungojnë ende të dhëna, raportohet...

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton merr dozën e parë të vaksinës anti-Covid (FOTO)

Dukesha e Kembrixhit ka marrë dozën e saj të parë të vaksinës së koronavirusit. Kate Middleton, 39 vjec, u bë anëtarja e fundit e Familjes...

Një tjetër vaksinë kundër Covid-19, fillon faza e tretë e testimit të saj

Një tjetër vaksinë kundër Covid-19 po testohet për t'u hedhur në treg. Sipas disa zyrtarëve nga kompania farmaceutike Sanofi nga Franca dhe GlaxoSmithKline nga...

OBSH miraton vaksinën Moderna kundër Covid-19 për përdorimin emergjent

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka miratuar vaksinën Moderna kundër Covid-19 për përdorim emergjent. Miratimi vjen në një kohë ku të gjitha vendet po përballen me...

Vaksina për koronavirusin, antitrupat e injektuar tek minjtë japin rezultat

Antitrupat e injektuar tek minjtë nga vaksina e kompanisë italiane 'Takis', po funksionojnë. Drejtori i Përgjithshëm i 'Takis' që zhvilloi vaksinën,...

SHPRESË nga një ekip profesorësh e studiuesish: Vaksina kundër koronavirusit do të jetë gati brenda vjeshtës

Profesoresha e Universitetit të Oksfordit Sarah Gilbert tha se një vaksinë mund të  jetë  e disponushme për publikun e gjerë në vjeshtë. ...

Lajmet e fundit