Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

vaksinat

ISHP hedh poshtë akuzat e Berishës: Vaksinat PfizerBioNTech të sigurta dhe efikase, shtyrja e afatit u miratua nga organizmat ndërkombëtare

Instituti i Shëndetit Publik sqaron qytetarët mbi të pavërtetat lidhur me vaksinat anticovid: Vaksinat anticovid të kompanisë PfizerBioNTech janë të sigurta dhe të certifikuara...

“Qeveria falsifikon shifrat e vaksinimit”, Albana Vokshi publikon të dhënat: Statistikat e certifikuara ndërkombëtare janë të ndryshme (FOTO)

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë Albana Vokshi, publikoi të dhënat që faktojnë ,sipas saj, se qeveria mashtron për vaksinimin. Për këtë deklaratë, ajo ju...

Vaksinat anti-COVID janë duke u përgatitur për fëmijët më të vegjël: Ja ku qëndron ndryshimi

Prodhuesi i vaksinave Pfizer tha se testet e së hënës kanë treguar se vaksina e saj anti-COVID funksionon mirë te fëmijët e moshës 5...

50 mijë lekë për “Pfizerin”, Erion Braçe “i neveritur” për drejtorin në Kavajë: S’mund të shiten vaksinat, ai mjek me cigare në gojë…

Politikani socialist Erion Braçe shkruan "i neveritur" për rastin e denoncuar dje në media, ku shfaqej me zë dhe figurë drejtori i qendrës shëndetësore...

Epidemiologu Alimehmeti: Vaksina nuk ndikon në fertilitetin e meshkujve ose femrave, nënave shtatzëna u jepen këshilla të panevojshme

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dalë kundër teorive konspirative se vaksinat anti-COVID ndikojnë në fertilitetin e meshkujve apo femrave. Përsa i përket vaskinimit të nënave shtatzëna,...

Edi Rama jep lajmin e mirë për vaksinat Pfizer në vendin tonë

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur sot në mbrëmje një lajm pozitiv sa i takon procesit të mbërritjes së vaksinave në vendin tonë....

Ministrja Manastirliu publikon shifrat optimiste të vaksinimeve, po i afrohemi 1.3 milionë dozave

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar sot shifrat e 24 orëve të fundit sa i takon procesit të vaksinimit në vendin tonë. Sot...

Konspiracionisti Alfred Cako HABIT sërish: Duan të fusin në trupin tonë gjakun e Djallit!

Alfred Cako, i cili njihet për teoritë e tij konspirative sa i takon Covid-19 dhe jo vetëm, në një lidhje direkte për Fax News,...

A ka ardhur varianti DELTA në Shqipëri? Flet Rakacolli: Jemi në alert se është shumë më infektues, por vaksinat e parandalojnë

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar se vaksinat kundër Covid-19 mund të parandalojnë variantin Delta, i cili është edhe më shumë infektues, ndonëse...

Tjetër lajm i MIRË nga “Nënë Tereza”, mbërrijnë mijëra vaksina Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije një tjetër lajm pozitiv sot. Në aeroportin ‘Nënë Tereza” sapo kanë mbërritur 11.700 vaksina Pfizer. Kreu i...

Lajmet e fundit