Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

vaksina

CDC: Vaksinat e Pfizerit dhe Modernës mund të shkaktojnë miokardi

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan të mërkurën se ekziston një lidhje e mundshme mes dy vaksinave kundër COVID-19-s dhe...

LAJM I MIRË: 900 mijë qytetarë shqiptarë kanë marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19

Ka shkuar në 900 000 mijë numri i të vaksinuarve kundër Covid-19 në vendin tonë. Lajmi është bërë me diije nga kryeministri Edi Rama. Ditën...

SHBA nis me shpërndarjen e vaksinave anti-Covid, pjesë e listës edhe Kosova

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë filluar me shpërndarjen e miliona dozave të vaksinës anti-Covid. Përmes një njoftimi për shtyp ka qenë Shtëpia e Bardhë...

15 orë nga 50 mijë dozat që erdhën dje, mbërrijnë në Aeroportin e Rinasit mijëra vaksina të tjera kineze Coronavac

Kryeministri Edi Rama thotë se 50 mijë doza të tjera vaksina kineze Coronavac sapo kanë mbërritur në Rinas. Kjo sasi e madhe vaksinash vjen...

Njerëzit vendosin monedhë në vendin e vaksinës dhe nuk bie, Pipero: Nuk ka asgjë shkencore, është…

Gjatë ditëve të fundit një eksperiment social i vendosjes së monedhës në vendin e vaksinës dhe ajo nuk bie është bërë virale në rrjetet...

Austria do dërgojë 1 milion doza të vaksinës në Ballkanin Perëndimor

Austria do të dhurojë plot 1 milion doza të vaksinës kundër koronavirusit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Lajmin e bëri me dije kancelari austriak Sebastian...

“Çdo javë më shumë doza të Pfizer”, BE i dhuron Shqipërisë vaksina kundër-Covid, Soreca: Do vazhdojmë t’ju ndihmojmë

6 mijë doza të vaksinës BioTech/Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme në aeroportin e Rinasit. Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca përmes një postimi...

Mbërrijnë në Rinas 11.700 vaksina të Pfizer, Rama: Deri më tani shifra e vaksinave anti-COVID është mbi 967 mijë

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” 11.700 vaksina të kompanisë Pfizer.Lajmin e bën me dije kryeministri Edi Rama, i cili thotë...

Kufijtë i mban të mbyllur, por na dhuron vaksina, Greqia i jep Shqipërisë 20.000 doza AstraZeneca

Greqia i dhuron Shqipërisë 20.000 vaksina AstraZeneca. Lajmin e jep ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu thotë se qeveria shqiptare do të vijojë angazhimin pa...

Udhëheqësit e G7 bien dakord: Do të dhurohen 1 miliard doza vaksinash anti-COVID për vendet e varfra

Në samitin e 7 vendeve më të pasura të botës që po mbahet në Britaninë e Madhe, liderët e SHBA-së, Gjermanisë, Francës, Italisë, Britanisë...

Lajmet e fundit