Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

vaksina pfizer

CDC-ja amerikane po heton nëse vaksina anti-covid e Pfizer rrit mundësinë për goditje ishemike te të moshuarit

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) thotë se është duke hetuar nëse vaksina anti Covid 19, Pfizer, rrit mundësinë për goditje ishemike...

Mbërrijnë në Shqipëri mbi 140 mijë doza të tjera të vaksinës Pfizer, Ministria e Shëndetësisë apelon qytetarët të vaksinohen

Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri edhe 140.400 doza të tjera vaksine nga marrëveshja me kompaninë Pfizer. Deri më tani në vendin tonë kanë...

Mbërrijnë 375 mijë vaksina Pfizer, Manastirliu: Mbështetja e BE ka qenë e pakursyer

Mbrëmjen e djeshme kanë mbërritur në vendin tonë 375,000 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiriu,...

Mbërrijnë në vendin tonë 74,880 doza të vaksinës Pfizer

Kanë mbërritur në vendin tonë mbrëmjen e sotme 74,880 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësosë Ogerta Manastirliu, e cila...

Mbërrijnë në vendin tonë 117 mijë doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë me kompaninë

Kanë mbërritur nı vendin tonë 117,000 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se dozat...

E thotë studimi: Vaksina Pfizer shumë efektive tek grupmoshat 12-18 vjeç

Vaksina kundër koronavirusit e kompanisë Pfizer/BioNTech është shumë efektive në parandalimin e infeksionit dhe simptomave të sëmundjes nga varianti Delta tek të rinjtë e...

Deputetët e PS dhe të opozitës bashkojnë votat, kalon me sukses akti normativ për blerjen e 500 mijë vaksinave Pfizer

Në seancën e sotme plenare u miratua me 126 vota pro dhe asnjë kundër, akti normativ për blerjen e 500 mijë vaksinave Pfizer. Si...

Mbërrijnë në Rinas 31,590 doza të vaksinës Pfizer

Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme 31,590 doza të tjera të vaksinës Pfizer në Aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë. Lajmi u konfirmua nga kryeminsitri Edi Rama,...

Shqipëria pret 23.000 doza të tjera të vaksinës Pfizer, paratë do merren nga fondi rezerv i Buxhetit 2021

Kuvendi ka miratuar sot me shumicë votash projektligjin, për blerjen e 23.400 doza të vaksinës Pfizer nga Qeveri Shqiptare. Këto doza do të përdoren...

Zbardhet vendimi i qeverisë, Shqipëria blen një tjetër sasi vaksinash anti-Covid nga Pfizer: Mos e publikoni në askund, është sekret shtetëror!

Qeveria shqiptare ka miratuar sot një tjetër marrëveshje me kompaninë Pfizer për blerjen e një tjetër sasie vaksinash anti-covid. Në vendimin e miratuar nga Këshilli...

Lajmet e fundit