Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

vaksina anti covid

Ishte vaksinuar me të dyja vaksinat kundër Covid, virusi i merr jetën një gruaje; Në Covid1 dhe Covid3 janë ezauruar 90% të kapaciteteve

Një grua ka humbur jetën ditën e sotme nga Covid-19. Bëhet me dije se gruaja që ka humbur jetën rreth 80-vjeç ishte e vaksinuar...

Doza e tretë e vaksinës anti-Covid, flet Aurora Dollenberg: Shqipëria ka të vaksinuar vetëm 20% të popullatës, s’diskutohet…

Kryetarja e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Europë, Dr. Aurora Dollenberg, në një deklaratë për media ka folur për dozën e tretë të vaksinës...

Donacion nga SHBA, mbi 500 mijë vaksina Pfizer mbërrijnë në Kosovë

503 mijë e 100 doza të vaksinës Pfizër kundër Covid-19 kanë mbërritur sot në Kosovë. Bëhet me dije se dozat Pfizer janë donacion të Ambasada...

Studimi i fundit: Kjo është vaksina anti-COVID efektive edhe ndaj variantit “Delta”

Sipas një studimi të fundit në Afrikën e Jugut, vaksina “Johnson & Johnson” është 71% efektive kundër shtrimit në spital dhe 96% efektive kundër...

Jennifer Aniston ndërpret lidhjet me miqtë e pavaksinuar

Aktorja e famshme amerikane ka mbrojtur vendimin e saj për të ndërpryer lidhjet me miqtë e saj që janë të pavaksinuar kundër koronavirusit. Ylli i...

“Redukton fatalitetet dhe infektimet”, apeli i stafit të Infektivit: Vaksinohuni

Stafi i Spitalit Infektiv në Tiranë i është bashkuar apeleve të shumta drejtuar qytetarëve që hezitojnë të marrin vaksinën kundër koronavirusit. Ministrja Ogerta Manastirliu ka...

Lokalet në kryeqytet sjellin risinë: Kush vaksinohet merr kafe dhe ujë falas

Vaksina anti-Covid në shumë vende po bëhet e detyrueshme për qytetarët dhe ata të cilët ende nuk kanë marrë të dyja dozat nuk mund...

Dhuratë nga Greqia, mbërrijnë në Shqipëri 100 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

100.000 vaksina të AstraZeneca të dhuruara në Greqia kanë mbërrirtur në Institutin e Shëndetit Publik. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shendetësisë, Ogerta...

Përse të rinjtë ndjejnë efekte anësore më të forta nga vaksina anti-Covid, flet mjeku: Pas injektimit mos…

Efektet anësore të vaksinës, si dhimbje koke, këputje apo temperaturë janë shenja të reagimit të sistemit imunitar dhe ndeshen rëndom gjatë imunizimeve. “Një ditë pas...

Greqia shpërndan 40 mijë doza vaksine kundër Covid-19, 20 mijë do t’ja japë Shqipërisë

Greqia do të shpërndajë 40,000 vaksina për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmin e ka bërë me dije ditën e sotme zëdhënësja e qeverisë Aristotelia...

Lajmet e fundit