Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

vaksina anti-covid

BE miraton dozën e tretë të vaksinës anti-Covid-19 për personat mbi 40 vjeç

Bashkimi Europian ka miratuar për përdorim dozën e tretë të vaksinës anti-Covid-19 për personat mbi 40 vjeç. Tashmë kjo kategori do të marrë edhe...

Yuri Kim merr dozën e tretë të vaksinës anti-Covid-19: Faleminderit shkencëtarëve, mjekëve dhe infermierëve

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka marrë dozën e tretë të vaksinës anti_covid-19. Lajmin e ka bërë me dije vetë ambasadorja me anë të...

Mbi 910 mijë qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid

Gjatë 10 ditëve të para të muajit Nëntor në vendin tonë janë kryer më shumë se 15 mijë vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është bërë...

Lajm i MIRË: Mbërrijnë 20.000 doza vaksinash AstraZeneca në Rinas, ja cili shtet na i dhuroi

20.000 doza vaksinash AstraZeneca kanë mbërritur ditën e sotme në Aeroportin "Nënë Tereza". Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,...

Bullgaria dhuron 150.000 vaksina anti-Covid për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfitojnë Shqipëria dhe Kosova

Bullgaria do të dhurojë rreth 150.000 doza të vaksinës anti-Covid për fqinjët e vendeve të Ballkanit Perëndimor, shkruan newsbomb.al. Lajmin e ka bërë të...

Lajmet e fundit