Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

Vace Zela

‘Përulësisht me Respekt’, Rama përkujton Dëshmorët e Kombit me zërin magjik të Vaçe Zelës (VIDEO)

Sot është 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Kombit që kanë dhënë jetën e tyre për liri, për ta lënë Shqipërinë sovrane dhe të...

“VAÇE, U KRY”, lushnjarët vendosin në qendër të qytetit bustin e MBRETËRESHËS së këngës, Vaçe Zela, iniciativa e këngëtarit Luan Manahasa (FOTO)

Lushnja ka mbretëreshën e saj, vendosur në qendër të qytetit. Në një bust bronzi dy metra të lartë, Mbretëresha lushnjare qëndron...

Publikohen xhirimet e recitalit të Vaçe Zelës!

Vaçe Zela, në 7 prill të këtij viti do të festonte ditëlindjen e saj të 80-ë nëse do të ishte akoma mes nesh. ...

EMOCIONUESE/ Bashkëshorti i Vaçe Zelës rrëfen si u njoh me artisten: Po luante…

E madhja, Vaçe Zela do të festonte 80 vjetorin e saj të lindjes po të ishte në mes nesh të dielën që lamë pas,...

‘Dridhej në skenë’, rrëfehet vajza e Vaçe Zelës: Ishte një grua trime, i përkiste një bote tjetër

Irma Rodiqi, vajza e të madhes Vaçe Zela ka qenë mbrëmjen e sotme, e ftuar  në ‘A Show’, ku rrëfyer gjithçka për nënën e...

SOT 5 vite nga shuarja e një ylli, Vaçe ZELA… zëri që vazhdon të magjepsë

Vaçe Zela, kumbimi i këtij zëri vazhdon të magjeps   Nga Albert Vataj Pesë vite më parë, në orën 01:00 të...

Vaçe Zela pa muze, shtëpia iu shit një emigranti në Itali

Kush do ta imagjinonte se Vaçe Zela mund të mbetej pa shtëpi muze. Ajo është konsideruar si “ylli” i muzikës...

Frederik Ndoci: Vaçe Zela ishte këngëtare “oborri”

Këngëtari i njohur Frederik Ndoci gjatë një interviste për gazetën “Panorama” ka komentuar disa nga koleget e tij dhe marrëdhënien që ato kishin me...

Lajmet e fundit