Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

ushtria

Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër KQV me mjetet e policisë dhe ushtrisë, vetëm pak orë nga procesi i votimit

Sot, një ditë para procesit të votimit ka filluar në të gjithë vendin shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër Komisionet e Qendrave të Votimit. Siç...

Çfarë po ndodh? Ushtria “zbarkon” te SPAK dhe Gjykata Speciale, merr në mbrojtje dy institucionet e reja të drejtësisë (FOTO)

Forcat e Armatosura marrin në mbrojtje Prokurorinë Speciale SPAK dhe Gjykatën e Posaçme (GJKKO), kur ndajnë 4 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit.Ushtarë të...

Mijëra efektivë “zbarkojnë” në terren për zgjedhje, Policia “me sytë” nga zonat problematike, Ushtria merr në dorëzim institutionet e rëndësishme

Mbi 7500 efektivë të Policisë së Shtetit do të angazhohen për mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit; për të shmangur çdo përplasje të...

E zbulon gazetarja ‘LIVE’ nga Rinasi: Erdhi turni i tretë, por nuk i la policia të nisin punën. Kullën e vrojtimit e ka marrë...

Gazetarja e “Open”, Genta Dobra tha se turni i tretë i punonjësve që janë përgjegjës për kullën e vrojtimit të aeroportit të Rinasit kanë...

Ushtria zbarkoi në Rinas, reagon ministri Peleshi: Aeroporti “Nënë Tereza” është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare

Pas bllokimit të fluturimeve në aeroprotin e Rinasit për shkak të grevës së kontrollorëve, në aeroport ka zbarkuar ushtria.Sipas ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi,...

Greva e kontrollorëve në aeroport, USHTRIA dhe FNSH zbarkojnë në Rinas, çfarë pritet të ndodhë

Ushtria dhe FNSH kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit, pasi greva e kontrollorëve ka bllokuar fluturimet nga ky aeroport.Kjo lëvizje nga ana e ushtirsë...

SHBA planifikon reduktim të pranisë ushtarake në Irak

Shtetet e Bashkuara kanë në plan të reduktojnë numrin e trupave në Irak, njoftoi Presidenti Trump dhe zyrtarë të tjerë amerikanë. ...

Ushtria në Spanjë ndihmon në transportimin e të vdekurve nga COVID-19

Ushtria spanjolle do të ndihmojë në transportimin e trupave të pajetë nga COVID-19, pasi vendi regjistroi numrin më të madh të viktimave në një...

Franca në ‘luftë’ me koronavirusin, Macron nxjerr ushtrinë në rrugë (FOTO)

Franca dhe qytetarët e saj nuk e morën seriozisht koronavirusin, pasi masat që morën ishin shumë me vonesë. Tani që numri...

‘Luftë’ me flakët në Shëngjin, rrezikohen disa banesa, ndërhyn dhe ushtria (FOTO)

Zjarri i rënë dje në malin në afërsi të portit të Shëngjinit vazhdon të përhapet. Nga informacionet e fundit zyrtare, mësohet...


Lajmet e fundit