Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

ushtria

Lituania shpall gjendjen e jashtëzakonshme, dërgon gjithë ushtrinë në kufi

Presidenti i Lituanisë Gitanas Nausėda ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Ai ka thënë se ka në plan të dërgojë ushtrinë për...

Presidenti ukrainas thërret rezervistët: Ushtria të jetë në gatishmëri, nesër mund të zhdukemi

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, thirri rezervistët ushtarakë të martën në mbrëmje, duke u bërë thirrje vendasve që të luftojnë për vendin e tyre...

LUFTA MË AFËR SE KURRË/ Vladimir Putin i jep urdhër ushtrisë të futet në Donetsk dhe Luhansk

Presidenti rus Vladimir Putin ka dhënë urdhër për ushtrinë që të futet në Donetsk dhe Luhansk, du territoret në Ukrainë të cilat sot i...

Kosova dhe Shqipëria gati të luftojnë në Ukrainë krah SHBA-ve kundër Rusisë

Kosova dhe Shqipëria kanë shprehur gatishmërinë për të marrë pjesë në çdo mision të mundshëm të udhëhequr nga SHBA në Ukrainë, teksa frika për...

Tensionet në veri të Kosovës, Shqipëria thirrje Serbisë: Tërhiq forcat e armatosura! Dënojmë aktet vandale të kryera sot në Zubin Potok

Ministria e Jashtme e Shqipërisë i ka bërë thirrje Serbisë që të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, për të mos i nxitur edhe...

Ushtria serbe në gadishmëri afër kufirit me Kosovën, Stefanoviç: Do veprojmë sapo të marrim urdhrin (VIDEO)

Njësitë e Ushtrisë së Serbisë janë në gjendje gatishmërie afër kufirit me Kosovën, në Rashkë dhe në Novi Pazar, raportojnë mediat vendase. Sipas Ministrit të...

Ushtria zbarkon në Vlorë për zjarret, Haki Çako heq dorë nga pushimet: Bëni kordon me lopata, kazma, me sopata…

Flakët janë duke kërcënuar banesat në zonën e Dukatit të Ri në Vlorë, teksa favorizohen edhe nga era. Terreni kodrinor e bën më të vështirë...

Varianti “Delta” rrit numrin e infektimeve, ky është shteti që ka nxjerrë ushtrinë në rrugë për të monitoruar qytetarët

Varianti “Delta” ka rritur numrin e të infektuarve në Australi, ndaj qeveria ka vendosur masa të tjera kufizuese për qytetarët. Autoritetet kanë vendosur që në...

Spartak Ngjela: Shqiptarët duhet të jenë të përgatitur ushtarakisht kundrejt Serbisë, shqiptarizmi do të jetë doktrina qëndrore në Ballkanin Perëndimor

Avokati Spartak Ngjela në një postim në rrjetet sociale është shprehur se Shqipëria dhe Kosova duhet të krijojnë një ushtri të përbashkët, në mënyrë...

Ushtria izraelite shënjestron shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza

Ushtria izraelite thotë se ka bombarduar shtëpinë e liderit politik të grupit militant palestinez Hamas në një valë sulmesh ajrore në Rripin e Gazës. Gjenerali...


Lajmet e fundit