Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

ushtria

Zbulohet kutia me dhëmbë floriri, dyshohet se rusët kanë torturuar ushtarët dhe civilët ukrainas

Dhëmbë prej floriri të shkulur gjatë torturave nga gojët e ushtarëve ukrainas, janë zbuluar në territoret e pushtuara nga Rusia, nga trupat e Kievit. Një...

Putin “ngre në këmbë” botën, vijnë reagimet e para: Duhet të marrim seriozisht kërcënimet e tij

Pas deklaratave të forta të presidentit rus Vladimir Putin, i cili u shpreh se është i gatshëm të përdorë të gjithë arsnalin ushtarak si...

Thirrja e kolonelit: Shqipëria dhe Kosova të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare

“Shqipëria dhe Kosova duhet të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare dhe strategjinë ushtarake”. Kështu shprehet koloneli Dritan Demiraj, një nga pionerët e...

“Ushtria në kolaps të plotë”, Sali Berisha shkruan: Gjysma e ushtarëve kanë dhënë dorëheqjen, pagat janë të ulta dhe kushtet të papërshtatshme

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se Ushtria shqiptare ndodhet në kolaps pasi gjysma e ushtarëve kanë dhënë dorëheqjen. Sipas tij, shkak janë bërë pagat e...

Ushtria thotë se ka zmbrapsur sulmet ruse në Ukrainën lindore: Armiku është i demoralizuar dhe po tërhiqet

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës tha të premten se të paktën pesë sulme ruse janë "zmbrapsur" gjatë 24 orëve të...

Furnizonte ushtrinë e Ukrainës, trupat ruse qëllojnë me raketa rafinerinë e naftës

Forcat ruse shënjestruan një rafineri të madhe të naftës në Ukrainë, në një seri sulmesh të shtunën në mëngjes. Lajmin e ka bërë të...

Policia ukrainase arreston dy persona në Lviv, dyshohet se i jepnin informacion Rusisë mbi lëvizjet e ushtrisë

Policia ukrainase ka vënë në pranga dy persona në Lviv, të cilët dyshohen se i jepnin informacion Rusisë mbi lëvizjet e ushtrisë së Ukrainës. Kreu...

Ukraina gjen TRADHTARIN, arrestohet deputeti i opozitës që fotografonte lëvizjet e ushtrisë dhe ia dërgonte informacionet Rusisë

Deputeti opozitar në Ukrainë, Nestor Shufrych, është arrestuar ditën e sotme, pasi akuzohet se ka spiunuar lëvizjet e ushtrisë ukrainase. Mediat e huaja bëjnë me...

Lituania shpall gjendjen e jashtëzakonshme, dërgon gjithë ushtrinë në kufi

Presidenti i Lituanisë Gitanas Nausėda ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Ai ka thënë se ka në plan të dërgojë ushtrinë për...

Presidenti ukrainas thërret rezervistët: Ushtria të jetë në gatishmëri, nesër mund të zhdukemi

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, thirri rezervistët ushtarakë të martën në mbrëmje, duke u bërë thirrje vendasve që të luftojnë për vendin e tyre...

Lajmet e fundit