Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

ushtria ukrainase

Greqia armatos ushtrinë ukrainase me 20 mijë kallashnikovë, 17 mijë predha e raketa

Greqia i ka dërguar një sasi të konsiderueshme armësh dhe municione ushtrisë ukrainase. Mediat e vendit fqinj bëjnë me dije se 122 autoblinda të llojit...

Trupa të lidhur, të pushkatuar e të kalbur në Bucha, si nisi masakra që zbehu fitoren e ushtrisë ukrainase

Kolona ruse e tankeve dhe transportuesve të blinduar të personelit kaloi me shpejtësi përgjatë një rruge banimi në Bucha. Ishte data 27 shkurt. Bëhej...

PAMJET: Ushtria ukrainase shkatërron autokolonën me tanke ruse, thotë se ka vrarë dhe komandantin e lartë

Ushtria ukrainase pretendon se ka mposhtur një regjiment trupash ruse dhe ka eliminuar komandantin e saj, kolonelin Andrei Zakharov në Brovary, që është në...

Bilanci: Ukraina thotë se ka vrarë 3,500 ushtarë rusë, 200 janë zënë rob

Ushtria ukrainase ka publikuar një bilanc të "armiqve" që ka vrarë deri tani. Sipas një njoftimi në faqen zyrtare, më shumë se 3500 ushtarë...

“Mirë se vini në FERR”, ushtria furnizohet me NLAW-in britanik, Ministria e Mbrojtjes ukrainase mesazh rusëve

“Mirësevini në ferr”. Ky është mesazhi që Ministria e Mbrojtejes ukrainase i ka dërguar Rusisë, pasi ushtria ukrainase u furnizua me armën britanike NLAW. “Forcat...

Lajmet e fundit