Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

ushtria shqiptare

Gazetarja publikon FOTON e “Cougar-it”: E kthyen disa herë në Doganë, se e ngarkuan si rraqe! Ja ku ndodhen helikopterët e tjerë, asnjë në...

Gazetarja Anila Hoxha publikon një foto të helikopterit "Cougar" që ka në pronësi Ushtria shqiptare dhe thotë se ai është dërguar për mirëmbajtje jashtë...

Shqipëria do të marrë raketa Javelin nga SHBA, Lockheed Martin nis prodhimin

Kompania amerikane e prodhimit të armëve luftarake, Lockheed Martin është shpallur fituese e kontratës me vlerë $309 milionë dollarë për prodhimin e raketave anti-tank...

Peleshi ndjek trajnimin e efektivëve të Forcës Tokësore nga SFAB: Presim certifikimin nga NATO

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ndoqi nga afër një ditë nga trajnimi i efektivëve të Forcës Tokësore nga një grup i Brigadës së Sigurisë...

Çfarë kapacitetesh ushtarake ka Shqipëria? Peleshi: Fatlum që jemi në Nato

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi thotë se Shqipëria është “fatlume” që është pjesë e aleancës së madhe të NATO-s. I pyetur se çfarë kapacitetesh ushtarake...

“Status të veçantë gjithë jetën”, Rama: Kampionet olimpike nga Kosova pjesë e Ushtrisë shqiptare, njësi speciale në FA

Kryeministri Edi Rama ka thënë sot se dy kampionet olimpike të Kosovës, Nora GJakova dhe D'Istrja Krasniqi, do të jenë pjesë e Ushtrisë shqiptare....

FOTO: Këto janë “bishat” e blinduara të Ushtrisë Shqiptare, amerikanët i përdorin në Irak dhe Afganistan

Mjetet që shikoni në foton e mësipërme, janë blindat që përdor prej dy vitesh Ushtria Shqiptare, dhuratë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan...

Pas përfundimit të “Defender 21”, ushtritë shqiptare dhe amerikane nisin trajnimin e përbashkët njëmujor në Zall Herr

Ditën e sotme zyratrët ushtarakë shqiptarë dhe amerikanë kanë nisur Trajnimin e Përbashkët njëmujor të Kombinuar të Shkëmbimit në bazën e Forcave Speciale Shqiptare...

USHTRIA në MBLEDHJE urgjente, Newsbomb.al mëson VENDIMIN: Të gatshëm të marrim në kontroll trafikun ajror në Rinas!

Pak minuta më parë drejtuesit e ushtrisë ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme përsa i përket situatës në aeroportin e Rinasit, ku prej mbrëmjes...

400 ushtarë në mbrojtje dhe mbështetje të banorëve të Durrësit, XHAÇKA nuk kursen komplimentet: Bravo ju qoftë, jeni krenari!

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka vizitoi banorët e strehuar në stadiumin ''Niko Dovana'' të qytetit të Durrësit. Në qytetin bregdetar janë...


Lajmet e fundit